Veri Tablosu

Grafik verilerini düzenleyebileceğiniz Veri Tablosu penceresini açar.

Veri Tablosu iletişimi bir Calc çalışma sayfası veya Writer tablosu çizelgesi eklediğiniz zaman kullanılamaz.

Not Simgesi

Bazı değişiklikler yalnızca iletişim penceresini kapatıp tekrar açtığınızda görülebilir olur.


Bu komuta erişmek...

Görünüm - Çizelge Veri Tablosu menüsünü seçin (Çizelgeler)

Biçimlendirme çubuğunda, tıkla

Simge

Çizelge Verisi


Press Shift+F1 and point to a control to learn more about that control.

Çizelge verisini değiştirmek için

Geçerli veri temelinde bir çizelge yarattığınız zaman, veya bir çizelgeyi belgenize kopyaladığınız zaman, Kendi verilerinizi girmek için Veri tablosu iletişim kutusunu açabilirsiniz. Çizelge verilerin değişimine önizleme alanında cevap verir.

Bütün değişiklikleri çizelgeye uygulamak için Veri tablosu iletişim penceresini kapatın. Değişiklikleri iptal etmek için Düzenle - Geri al komutunu kullanın.

  1. Var olan hücre verileri temelinde olmayan bir çizelge ekleyin veya seçin.

  2. Veri Tablosu iletişim penceresini açmak için, Görünüm - Çizelge Veri Tablosu menüsünü seçin.

    Veri serileri sütunlarda düzenlenmiştir. Çoğunlukla sol sütunun rolü ayrı ayrı sınıfları veya veri etiketlerini ayarlmaktır. Çoğunlukla sol sütunun içeriği daima metin olarak biçimlendirilir. Hiyerarşik etiket olarak kullanılacak daha fazla metin sütunu ekleyebilirsiniz.

  3. İletişimdeki bir hücreye tıklayın ve hücre içeriklerini değiştirin. Bir başka hücreye tıklayarak değişmiş içerikleri önizlemede izleyin.

  4. Sütun üstündeki metin kutusuna veri serisi ismini girin.

  5. Satır ve sütunları eklemek veya silmek için, tablonun üstündeki simgeleri kullanın. Birden fazla sütunda bulunan veri serileri için, sadece tüm veri serileri eklenebilir veya silinebilir.

  6. Çizelgedeki veri serilerinin sıralaması veri tablosunda olduğu gibidir. Geçerli sütunu sağındaki komşu sütunla yer değiştirmek için Seriyi Sağa Taşı simge düğmesini kullanın.

  7. Çizelgedeki veri serilerinin sıralaması veya kategorileri veri tablosunda olduğu gibidir. Geçerli satırı altındaki satır ile yer değiştirmek için Satırı Aşağıya Taşı simge düğmesini kullanın.

Lütfen bizi destekleyin!