Çalışma Sayfalarının Yatay Şekilde Yazdırılması

Bir çalışma sayfasını yazdırmak için, Görünüm - Sayfa Sonu Önizleme menüsüyle açılan önizleme ekranında, uygun etkileşimli bir çok seçenek bulunmaktadır. Sınırlandırıcı çizgilerini sürükleyerek her sayfadaki yazdırma aralıklarını belirleyebilirsiniz.

Yatay sayfa biçimiyle yazdırmak için, anlatıldığı gibi ilerleyin:

 1. Yazdırılacak olan çalışma sayfasına gidin.

 2. Choose Format - Page Style.

  Bu komut hesap tablosu yazma korumalı olarak açılmış ise görüntülenmez. Bu durumda, Standart araç çubuğu üzerindekiDosya düzenle simge düğmesine tıklayın.

 3. Sayfa sekmesini seçin. Yatay kağıt biçimini seçin ve Tamam düğmesine tıklayın.

 4. Dosya - Yazdır Seçin. Yazdırma penceresini göreceksiniz.

  İşletim sisteminize ve yazıcı sürücüsüne bağlı olarak, Özellikler düğmesine tıklayarak, burada yazıcınızın sayfa biçimini yatay olarak ayarlamanız gerekebilir.

 5. Yazdır iletişim penceresinde Yazdır başlığı altında, yazdırılacak olan çalışma sayfalarını seçin:

  Tümü - Bütün çalışma sayfaları yazdırılacaktır.

  Seçilmiş çalışma sayfaları - Sadece seçilmiş sayfalar yazdırılır. İsimleri (aşağıdaki sayfalar sekmesinde) seçilmiş olan, bütün çalışma sayfaları yazdırılır. Bir sayfa ismine tıklarken aynı anda tuşlarına basılmasıyla bu seçimleri değiştirebilirsiniz.

  Seçilmiş hücreler - Seçilmiş olan hücre aralığı yazdırılır.

 6. Yukarıdaki seçimin sonucundaki tüm sayfalardan yazdırılacak sayfaların aralığını seçebilirsiniz:

  Tüm çalışma sayfaları - bütün sayfaların yazdırılmasını sağlar.

  Sayfalar - Yazdırılacak olan sayfaları girin. Sayfalar ayrıca ilk çalışma sayfasından başlayarak numaralandırılırlar, Eğer sayfa sonu önizleme kipinde, Çalışma sayfası1 için dört sayfa görürseniz ve Çalışma sayfası2'den sadece ilk iki sayfanın yazdırılmasını istiyorsanız buraya 5-6 girin.

Eğer Biçim - Yazdırma Aralıkları menüsü altından bir ya da daha fazla yazdırma aralıkları belirlediyseniz, sadece yazdırma aralıklarının içerikleri yazdırılır.

Lütfen bizi destekleyin!