Süzgeç Uygulanması

Süzgeçler ve gelişmiş süzgeçler size veri alanında süzülmüş özel satırlarda (kayıtlar) çalışma imkanı sunar. LibreOffice hesap tablolarında, çeşitli süzgeçler uygulama olanağı vardır.

  1. Otomatik Süzgeç işlevinin bir kullanımı, veri alanlarında özdeş girdilerin hızlı bir şekilde süzülerek uyan kayıtların sonuçlarının görüntülenmesi içindir.

  2. Standart Süzgeç iletişim penceresinde, değerleri bulunduran özel veri alanları aralıkları tanımlayabilirsiniz. Standart süzgeci kullanarak üç koşulu birbirine bir mantıksal VE, veya bir mantıksal VEYA işleçleri ile bağlayarak kullanabilirsiniz.

  3. Gelişmiş süzgeç üç koşul sınırını aşarak, size süzgeç için, sekiz koşul değerlendirebilme imkanı verir. Gelişmiş süzgeçler ile koşulları doğrudan çalışma sayfasına girebilirsiniz.

Öneri Simgesi

Tüm hücreleri görebilmek amacıyla bir süzgeç kaldırmak için, süzgeç uygulanmış hücre aralığı içine tıkladıktan sonra Veri - Süzgeç - Süzgeci Sıfırla menü komutunu seçin.


Not Simgesi

Bir süzgeç uygulanmış alanda çok sayıda satır seçtiğiniz zaman, bu seçim görüntülenen satırları içerdiği gibi süzme işlemi sonucunda gizlenmiş satırları da içerir. Eğer seçimden sonra bu satırla da silme veya biçimleme yapılırsa, bu eylemler sadece görüntülenen hücreleri etkileyecektir. Gizli satırlar etkilenmeyeceklerdir.


Not Simgesi

Bu durum, Biçim - Satır - Gizle menü komutuyla elle gizlenmiş satırlara göre karşıttır. Siz gizlenmiş satırları da içeren seçimlerle satır sildiğinizde elle gizlenmiş satırlar da silinirler.


Lütfen bizi destekleyin!