Çalışma Sayfaları için Tema Seçimi

LibreOffice Calc hesap tablolarına uygulayabileceğiniz, ön tanımlı biçimlendirme temaları ile gelir.

Calc'e temaları eklemek mümkün değildir, ve temalar düzenlenemezler. Buna karşın temaları hesap tablolarına uyguladıktan sonra, biçemlerini düzenleyebilirsiniz.

Bir çalışma sayfasını Tema uygulayarak biçimlendirmeden önce, en azından sayfadaki hücrelere özel bir stil uygulayın. Daha sonra Tema Seçimi iletişim penceresinde, hücre biçemlerine tema seçebilir ve uygulayabilirsiniz.

Bir hücreye özel hücre biçemi uygulamak için, Biçemler penceresini açın, ve en alttaki liste kutusundan "özel biçemler" ögesini seçin. Var olan özel biçemlerin listesi görüntülenecektir. Biçemler penceresinden bir isime çift tıklayarak, seçilmiş hücrelere bu biçemi uygulayabilirsiniz.

Bir Hesap Tablosuna Tema uygulamak için:

 1. Araçlar araç çubuğundaki, Tema seçimi simgesine tıklayın.

  Simge

  Tema seçimi

  Tema Seçimi iletişim penceresi görüntülenir. Bu iletişim bütün hesap tablosu için, uygulanabilir olan temaları listeler ve Biçemler penceresi özel hücreler için özel biçemleri listeler.

 2. Tema Seçimi iletişim penceresinde, hesap tablonuza uygulamak istediğiniz temayı seçin.

 3. Tamam düğmesine tıklayın

  Tema Seçimi iletişim penceresinden başka bir tema seçer seçmez, biçemlerin bazı özellikleri geçerli hesap tablosuna uygulanacaktır. Yapılan düzenlemeler hesap tablonuzda derhal görüntülenmeye başlanacaktır.

Lütfen bizi destekleyin!