Özet Tablolarının Düzenlenmesi

Özet tablosundaki düğmelerden birine tıklayın ve farenin tuşunu basılı tutun. Farenin imlecinin yanında özel bir sembol belirecektir.

Bir düğmeyi aynı satır üzerinde bir başka noktaya sürükleyerek, sütunların yerleşim sıralarını düzenleyebilirsiniz. Eğer tablonun sol köşesindeki düğmeyi tablo alanına sürüklerseniz, bu sütunu bir satıra çevirebilirsiniz.

Özet tablosu iletişim penceresinde bir düğme ve özet tablosunun üzerinde bir liste kutusu için bir düğmeyi Sayfa Alanına sürükleyebilirsiniz. Liste kutusu seçilen öğenin içeriğine göre özet tablosunu süzmek için kullanılabilir. Bir süzgeç olarak başka bir sayfa alanını kullanmak için özet tablosu içinde sürükle bırak kullanabilirsiniz.

Tablodan bir düğme kaldırmak için düğmeyi pivot tablo dışına sürükleyin.Sayfa içinde konumlandırılmış fare imleci 'izin verme' simgesine dönüşür fare düğmesini bırakın.Kaldırmak istediğiniz düğme silinmiştir.

Özet tablosunu düzenlemek için, tablo içindeki bir hücreye tıklayın ve içerik menüsünü açın. İçerik menüsünde mevcut özet tablosu için Özet Tablosunu görüntüleyen Yerleşimi Düzenle komutunu bulacaksınız.

Özet tablosunda veri alanlarının sıralamasını yeniden düzenlemek için sürükle-bırak veya kes/yapıştır komutlarını kullanabilirsiniz.

Özet tabloları içinde alanlara, alan üyelerine, alt toplamlara (bazı kısıtlamalarla) ve genel toplamlara özel görünüm adları atayabilirsiniz. Bir özel görünüm adı bir nesnenin asıl adının üzerine başka bir isim yazılarak atanır.

Dosyayı örnekle aç:

Please support us!