Özet Tablolarının Düzenlenmesi

Özet tablosundaki düğmelerden birine tıklayın ve farenin tuşunu basılı tutun. Farenin imlecinin yanında özel bir sembol belirecektir.

Bir düğmeyi aynı satır üzerinde bir başka noktaya sürükleyerek, sütunların yerleşim sıralarını düzenleyebilirsiniz. Eğer tablonun sol köşesindeki düğmeyi tablo alanına sürüklerseniz, bu sütunu bir satıra çevirebilirsiniz.

In the Pivot Table dialog, you can drag a button to the Filters area to create a button and a listbox on top of the pivot table. The listbox can be used to filter the pivot table by the contents of the selected item. You can use drag-and-drop within the pivot table to use another page field as a filter.

Tablodan bir düğme kaldırmak için düğmeyi pivot tablo dışına sürükleyin.Sayfa içinde konumlandırılmış fare imleci 'izin verme' simgesine dönüşür fare düğmesini bırakın.Kaldırmak istediğiniz düğme silinmiştir.

To edit the pivot table, click a cell inside the pivot table and open the context menu. In the context menu you find the command Properties, which displays the Pivot Table Layout dialog for the current pivot table.

Özet tablosunda veri alanlarının sıralamasını yeniden düzenlemek için sürükle-bırak veya kes/yapıştır komutlarını kullanabilirsiniz.

Özet tabloları içinde alanlara, alan üyelerine, alt toplamlara (bazı kısıtlamalarla) ve genel toplamlara özel görünüm adları atayabilirsiniz. Bir özel görünüm adı bir nesnenin asıl adının üzerine başka bir isim yazılarak atanır.

Dosyayı örnekle aç:

Lütfen bizi destekleyin!