Özet Tablo Oluşturmak

  1. İmleci satır ve sütun başlıkları ile çevrilmiş verilerin bulunduğu hücre aralığına yerleştirin.

  2. Veri - Özet Tablosu - Oluştur'u seçin. Kaynağı Seç penceresi belirecektir. Buradan Mevcut seçim'i seçip TAMAM'a tıklayın. Tablo başlıkları Özet Tablosu penceresinde düğmeler halinde görüntülenir. Bu başlıkları gerektiği gibi sürükleyin ve "Sayfa Alanları", "Sütun Alanları", "Satır Alanları" ve "Veri Alanları" alanlarına bırakın.

  3. İstenilen düğmeleri dört alandan birine sürükleyip bırakın.

Üretilmiş özet tablosunun üzerinde bir düğme ve liste kutusu oluşturmak için Sayga Alanları alanının üzerine bir düğme sürükleyin. Liste kutusu seçili öğenin içeriğini kullanarak özet tablosunu filtrelemek için kullanılabilir. Üretilmiş özet tablosu içerisinde sürükle bırak kullanarak başka bir sayfayı filtre olarak kullanabilirsiniz.

Eğer düğme Veri Alanları alanına bırakılmışsa, alanda aynı zamanda verinin hesaplanmasında kullanılan formülü de gösteren bir başlık görüntülenecektir.

  1. Alanda yerleşmiş olan düğmelerin sıralamasını herhangi zamanda, fareyle farklı pozisyonlara sürükleyerek değiştirebilirsiniz.

  2. Bir düğmeyi kaldırmak için, iletişim penceresinin sağında bulunan diğer düğmelerin yanındaki alana geri sürükleyip, bırakın.

  3. Veri Alanı iletişimini açmak için Satır Alanları veya Sütun Alanları alanlarına çift tıklayın. Açılan pencereyi LibreOffice'in alt toplamları görüntülemesi için kullanın.

TAMAM'a tıklayarak Özet Tablosu penceresinden çıkın. Bir Süzgeç düğmesi veya Sayfa Alanları alanından düşürdüğünüz her veri alanı için bir sayfa düğmesi eklenecektir. Özet tablosu daha aşağıda kalacaktır.

Dosyayı örnekle aç:

Please support us!