Para Birimi Biçimli Hücreler

LibreOffice Calc uygulamasında rakamlara para birimi verebilirsiniz. Bir rakamı biçimlendirmek için Biçimlendirme çubuğundaki Para birimi simgesine Simge tıkladığınızda, hücre - Dil Ayarları - Dilleraltındaki varsayılan para birimini verir.

Not Simgesi

Eğer bir LibreOffice Calc belgesini farklı varsayılan para biçimi ayarlarına sahip olan kullanıcı yüklerse, LibreOffice Calc belgelerinde bu değişiklikler karışıklığa neden olabilir.


LibreOffice Calc'de "1,234.50 €" biçimiyle tanımladığınız bir sayı diğer ülke kümesinde hala Euro para birimiyle kalır ve dollar haline dönmez.

Para birimi biçimini Hücreleri Biçimlendir iletişim penceresinde (Biçimlendir - Hücreler - Numaralandırma sekmesini seçerek) iki ülke ayarlarından birini seçerek değiştirebilirsiniz. Dil açılır kutusundan ondalık ve binlik ayırıcıları için temel ayarları seçin. Biçimlendir liste kutusundan para birimi sembolünü ve konumunu seçebilirsiniz.

  1. Örneğin, eğer bir dil “Varsayılan” olarak ayarlanmışsa ve siz Alman yerel ayarlarını kullanıyorsanız, para birimi biçimi "1.234,00 €" olarak görüntülenecektir. Binler ayracı için nokta ondalık ayracı ise virgül olacaktır. Eğer şimdi ikincil olarak para birimi kategorisinden, Biçim liste kutusunda "$ İngilizce (ABD)" seçerseniz şu biçimi almış olursunuz "$ 1.234,00". Gördüğünüz gibi ayraçlar aynı kalmıştır. Sadece para birimi sembolü değişmiş dönüştürülmüştür. Alttaki ana biçim ve gösterim yerel ayarlarınızda olduğu gibi aynen muhafaza edilmiştir.

  2. Eğer, Dil altında, hücreleri "İngilizce (ABD)" olarak ayarlarsanız, İngiliz dili yerel ayarları da varsayılan para birimi biçimlerine aktarılır ve görünümü "$ 1,234.00" halindedir.

Lütfen bizi destekleyin!