URL Başvuruları

Örneğin, bir İnternet adresinde, şu andaki hisse senedi fiyatlarını gösteren bir hesap tablosu hücreleri bulursanız, bu sayfayı aşağıdaki prosedüre göre LibreOffice Calc'a yükleyebilirsiniz:

  1. Bir LibreOffice Calc belgesinde, imleci dış veriyi eklemek istediğiniz hücre üzerine yerleştirin.

  2. Choose Sheet - External Links. The External Data dialog appears.

  3. İletişimde belgenin veya Web sayfasının adresini girin. Adres http://www.my-bank.com/table.html biçiminde olmalıdır. Yerel adres veya yerel alan ağı dosyaları için adres yolları Dosya - Aç iletişim penceresinde görüntülenir.

    LibreOffice Web sayfasını veya dosyayı onu hiç göstermeksizin, "artalan"da yükler. Dış Veri iletişimindeki büyük liste kutusunda (Mevcut Tablolar/Aralıklar), bütün sayfaları veya adlandırılmış aralıkları görebilir ve içlerinden seçim yapabilirsiniz.

  4. Bir veya daha fazla çalışma sayfası veya isimlendirilmiş aralık seçin. Otomatik güncelle işlevini her "n" dakika için etkinleştirebilirsiniz. bunun için Her zaman güncelle" onayını seçin ve istediğiniz zaman aralığını ayarladıktan sonra Tamam düğmesine basın.

    İçerikler LibreOffice Calc belgesine bağlantı olarak eklenecektir.

  5. Hesap tablonuzu kaydedin. Belgenizi daha sonra açtığınız zaman, LibreOffice Calc bağlantılı hücreleri otomatik güncelleyecektir.

  6. - LibreOffice Calc - Genel altından güncellemelerin otomatik olarak veya istek üzerine mi yapılacağını yoksa yapılmayacağını mı seçebilirsiniz. Güncellemeler Düzenleme - Bağlantılar altından elle başlatılabilir.

Lütfen bizi destekleyin!