Seçenekler

Ek süzgeç seçeneklerini gösterir.

Bu komuta erişmek...

Choose Data - More Filters - Standard Filter... - Options label.

Choose Data - More Filters - Advanced Filter... - Options label.


Seçenekler

Büyük/küçük harf duyarlı

Verileri süzerken, büyük küçük harf duyarlı filitrelenir.

Sütun etiketleri aralığın içindedir

Sütun etiketleri hücre aralığının ilk satırında bulunmaktadır.

Sonuçların Gösterileceği (kopyalanacağı) yer

Onay kutusunu seçin, ve süzülmüş verinin gösterilmesini istediğiniz hücre aralığını seçin. Listeden adlandırılmış bir aralığı da seçebilirsiniz.

Shrink / Expand

Click the Shrink icon to reduce the dialog to the size of the input field. It is then easier to mark the required reference in the sheet. The icons then automatically convert to the Expand icon. Click it to restore the dialog to its original size.

İletişim penceresi siz çalışma sayfasında fareyle bir yere tıkladığınızda otomatik küçülür. Fare düğmesini bırakır bırakmaz iletişim tekrar eski haline döner ve sayfada işaretlediğiniz alan bir mavi çerçeve içinde gösterilir.

Icon shrink

Küçült

Icon Expand

Expand

Düzenli ifade

Süzgeç tanımlamalarında genel arama karakterleri kullanmanıza olanak verir. LibreOffice'un desteklediği düzenli ifadelerin bir listesini görmek için, buraya tıklayın.

Eğer Düzenli İfadeler onay kutusu seçilmiş ise, ve eğer koşul liste kutusu '=' EŞİTTİR or '<>' EŞİT DEĞİLDİR olarak ayarlanmış ise, değer alanında düzenli ifadeleri kullanabilirsiniz. Bu ayrıca bir gelişmiş süzgeçte başvurduğunuz karşılık gelen hücrelere de uygulanır.

Aynı sonuçları ayıkla

Süzülmüş verinin listesinde eş satırlar bulunmaz.

Süzgeç ölçütlerini koru

Sonuçları Kopyala onay kutusunu işaretleyerek, süzülmüş verinin kopyalanacağı hedef aralığını belirleyin. Bu onay kutusu işaretli ise hedef aralığı kaynak aralığına bağlı kalır. Veri - Aralık tanımla yoluyla kaynak aralığını bir veritabanı alanı olarak belirlemelisiniz. Bunu takiben, süzme işlemini herhangi bir zamanda takip eden şekilde yenileyebilirsiniz: Kaynak aralığına tıkladıktan sonra, Veri - Aralığı Yenile menüsünü seçin.

Veri aralığı

Süzmek istediğiniz, hücre aralığını veya hücre aralığının ismini görüntüler.

Options

Click the Options label to expand the dialog to show further options. Click again to restore the dialog.

Lütfen bizi destekleyin!