Senaryo Oluştur

Seçilmiş olan çalışma sayfası aralığı için, bir senaryo tanımlar.

Bu komuta erişmek...

Choose Tools - Scenarios.


Senaryoların Kullanılması

Senaryo ismi

Senaryo için bir ad tanımlar. Senaryonuz için rahatlıkla anlaşılabilen, açık ve anlamlı bir ad belirleyin. Gezgin Özellikler kısa yol menüsü komutu ile de bir senaryo ismini değiştirebilirsiniz.

Açıklama

Senaryo hakkında ek bilgi tanımlanır. Bu bilgi Gezgin penceresinde Senaryolar simgesini tıklayıp istediğiniz bir senaryoyu seçtiğinizde görüntülenecektir. Bu bilgiyi gezgin penceresinde, senaryoyu seçerek kısa yol menüsünden Özellikler komutuyla da düzenleyeblirsiniz.

Ayarlar

Bu kısım senaryo ekranında kullanılan bazı ayarları açıklar.

Kenarlığı göster

Senaryo Tablo aralığını bir sınır ile imler. Sınır için renk bu seçeneğin yanındaki alanda yapılacak seçim ile belirlenir. Sınır son senaryonun adını gösteren bir başlık çubuğuna sahiptir. Sınırın sağındaki düğme ile, eğer var ise bu alan ile ilgili tanımlanmış bütün senaryolar görüntülenebilir. Herhangi bir kısıtlama olmaksızın istediğiniz senaryoyu seçebilirsiniz.

Geri kopyala

Değiştirdiğiniz hücrelerin değerlerini etkin senaryoya kopyalar. Şayet bu seçenek seçili değilse hücre değerlerini değiştirdiğinizde senaryonuz değişmez. Geri kopyala davranışı hücre koruması, sayfa koruması ve Değişiklikleri engelle ayarlarına bağlıdır.

Tüm çalışma sayfasını kopyala

Etkin çalışma sayfasını, ek bir Senaryo sayfası olarak kopyalar.

Değişiklikleri engelle

Etkin senaryoda değişiklikleri engeller Geri kopyala davranışı hücre koruması, sayfa koruması ve Değişiklikleri engelle ayarlarına bağlıdır.

Lütfen bizi destekleyin!