LibreOffice Python Betik Yardımı

LibreOffice LibreOffice bileşenini LibreOffice Yazılım Geliştirme Aracı (SDK) kullanarak farklı programlama dilleriyle kontrol etmeye izin veren Uygulama Programlama Arayüzü (API) sağlar. LibreOffice API ve Yazılım Geliştirme Aracı hakkında daha fazla bilgi için http://api.libreoffice.org linkini ziyaret edin

Bu yardım bölümü LibreOffice için en genel Python betik işlevlerini açıklamaktadır. Daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için Wiki'de Python Uygulamaları Tasarlama ve Geliştirme sayfasına bakınız.

LibreOffice Uygulamasında Python Betikleri ile Çalışmak

Araçlar - Makrolar - Makroyu Çalıştır öğesini seçerek Python betik dosyalarını çalıştırabilirsiniz. Betik dosyalarını, tercih ettiğiniz bir metin editörüyle düzenleyebilirsiniz. Python betik dosyaları, bundan sonra çeşitli yerlerde ayrıntılı olarak verilmiştir. Python interaktif konsolunun LibreOffice içinden nasıl çalıştırılacağını gösteren makrolar için Programlama örneklerine bakabilirsiniz.

LibreOffice Ürününde Betikler Atama

Setting up an Integrated Development Environment (IDE) for Python

Python Scripts Organization and Location

Running Python Interactive Console

Programming with Python Scripts

Python programlama örnekleri

Calling Basic Macros from Python

Creating Python Scripts with ScriptForge

LibreOffice Python Modules

msgbox module

scriptforge module

uno module

Yardım hakkında Yardım

Yardım, bir sistem üzerindeki programın öntanımlı özelliklerini temel almaktadır. Renklerin açıklamaları, fare hareketleri, veya yapılandırılabilir nesneler sizin programınızda veya sisteminizde farklı olabilir.

Lütfen bizi destekleyin!