Pomoč LibreOffice 7.6
Določa nastavitve za projekcijo, npr. s katero prosojnico naj se začne, kako naj si prosojnice sledijo, vrsto predstavitve in možnosti kazalca.
Določa, katere prosojnice so vključene v projekcijo.
Vključuje vse prosojnice iz vaše projekcije.
Vnesite številko začetne prosojnice.
Zažene projekcijo po meri z zaporedjem prosojnic, kot ste ga določili v Projekcija – Projekcija po meri.
Izberite vrsto projekcije.
Prosojnica je prikazana celozaslonsko.
Projekcija poteka v programskem oknu LibreOffice.
Ponovno zažene projekcijo po izteku premora, ki ga navedete. Med končno in začetno prosojnico se prikaže prekinitvena prosojnica. Pritisnite ubežnico za ustavitev projekcije.
Vnesite trajanje prekinitve, po kateri se projekcija ponovi. Če vnesete ničlo, se projekcija ponovno zažene takoj, brez prikaza prekinitvene prosojnice.
Prikaže logotip LibreOffice na prekinitveni prosojnici. Logotipa ni mogoče spreminjati.
Prosojnice se nikoli samodejno ne zamenjajo, če je izbrano to polje.
Pokaže kazalec miške med projekcijo.
Spremeni kazalec miške v pero, s katerim lahko rišete po prosojnicah med predstavitvijo.
Kar koli napišete s peresom, se ne pojavi na prosojnicah, dokler ne končate projekcije. Lastnosti peresa lahko spremenite z ukazoma Širina peresa in Spremeni barvo peresa v kontekstnem meniju projekcije v teku.
Pri projekciji prikaže vse sličice animiranih datotek GIF. Če ta možnost ni izbrana, bo prikazana le prva sličica animirane datoteke GIF.
Napreduje na naslednjo prosojnico, ko kliknete na ozadje prosojnice.
Okno LibreOffice ostane na vrhu med predstavitvijo. Noben drug program ne more prikazati svojega okna pred vašo predstavitvijo.
Privzeto je prvi zaslon uporabljen za prikaz projekcije. Če je trenutno namizje prikazano na več kot enem zaslonu, lahko izberete kateri zaslon boste uporabili za celozaslonsko projekcijo. Če je trenutno namizje prikazano samo na enem zaslonu ali če sistem ne podpira dela z več zasloni, ne morete izbrati drugega zaslona.
Izberite zaslon za celozaslonsko projekcijo.
Če sistem podpira prikaz okna čez vse zaslone, ki so na voljo, lahko izberete tudi »Vsi zasloni«. V tem primeru bo projekcija prikazana na vseh zaslonih.
Nastavitev se shrani med uporabniške nastavitve in ne v sam dokument.