Pomoč LibreOffice 24.8
Samodejno prilagodi širino stolpca vsebini celic. Sprememba širine stolpca ne vpliva na širino drugih stolpcev v tabeli. Širina tabele ne more preseči širine strani.
Prilagodite širino izbranih stolpcev, da se umerijo na vsebino stolpca, ne da bi pri tem spreminjali širine tabele ali neizbranih stolpcev.
Izberite Tabela – Velikost – Optimalna širina stolpca.
Izberite Oblika – Stolpci – Optimalna širina.
Izberite Oblika – Tabela – Optimalna širina stolpca.
Izberite Velikost – Optimalna širina stolpca.
Izberite stolpec, nato izberite Optimalna širina stolpca.
Dvokliknite ločilo desnega stolpca v glavah stolpca.
Izberite Tabela – Optimiziraj velikost – Optimalna širina stolpca.
V meniju Tabela zavihka Tabela izberite Optimalna širina stolpca.
Izberite Postavitev – Stolpec – Optimalna širina.
Izberite Osnovno – Stolpec – Optimalna širina.
Optimalna širina stolpca
Izberite Lastnosti – Tabela – Optimalna širina stolpca.
Optimalna širina stolpca poskuša nastaviti širino stolpca za izbrane celice na način, da se vsaj najdaljši odstavek v vsaki celici natanko prilega v eno vrstico, čeprav je možno in pogosto, da so stolpci širši, kot je natanko potrebno prostora za njihovo vsebino.
Končna porazdelitev širin stolpcev je odvisna od več faktorjev, kot so dolžina odstavka v izbranih celicah, začetna širina stolpcev z izbranimi celicami in ali je mogoče tabelo širiti. Vključen je tudi prostor za vsakršen vodoravni razmik do vsebine celic, razmik do vsebine odstavkov ter zamik odstavkov. Širina tabele se nikoli ne zmanjša in neizbrani stolpci se ne spremenijo.
Naslednji seznam nakazuje, kako so širine stolpcev porazdeljene pri izbranih celicah. Če je prvi korak uspešen pri porazdelitvi širin stolpcev za izbrane celice, tako da so vsi odstavki celic v eni sami vrstici, se postopek ustavi, sicer sledi poskus drugega koraka, če je možen. Tretji korak opisuje, kako so širine stolpcev porazdeljene, če prileganje vseh izbranih celic po drugem koraku ni možno.
Porazdelite širine stolpcev enakomerno glede na najdaljši odstavek v vsaki celici, vendar z ohranjanjem skupne širine stolpca za izbor celic.
Če se nekatere celice ne prilegajo v skupno širino izbora, tabelo pa je možno razširiti (do širine strani), se bo tabela širila, dokler se ne bodo vse celice natančno prilegale.
Če je širina tabele dosegla rob strani in vsebina več kot ene izbrane celice ne sodi popolnoma v eno vrstico, se dodeli čim več možne širine prvi celici, ki je ni mogoče umeriti v eno vrstico, enako (manjšo) širino stolpca pa drugim celicam, ki jih ni mogoče umeriti v eno vrstico.
Prvi korak pogosto zadostuje za tabele, katerih celice so v osnovi kratki odstavki, medtem ko je tretji korak ponavadi potreben, če so izbrani številni stolpci ali vrstice in/ali imajo izbrane celice daljše odstavke.
Določi dodatne presledke med najdaljšim vnosom v stolpcu in navpičnimi mejami stolpcev.
Določi optimalno širino stolpca za prikaz celotne vsebine stolpca. Dodatni presledek za optimalno širino stolpca je prednastavljen na 2 mm.
Optimalna širina stolpca poskuša nastaviti izbranim stolpcem širino, pri kateri se vsaj najdaljši odstavek v vsakem stolpcu natanko prilega v eno vrstico, čeprav je možno in pogosto, da so stolpci širši, kot je natanko potrebno prostora za njihovo vsebino.
Končna porazdelitev širin stolpcev je odvisna od več faktorjev, kot sta dolžina odstavka in začetna širina izbranih stolpcev. Vključen je tudi prostor za vsakršen vodoraven razmik do vsebine celic, razmik do vsebine odstavkov ter zamik odstavkov. Širina tabele se nikoli ne zmanjša in neizbrani stolpci se ne spremenijo.
Ta možnost sorazmerno porazdeli širine stolpcev glede na najdaljši odstavek v vsakem stolpcu, vendar ohranja skupno širino izbranih stolpcev. Če natančno prileganje stolpcev ni možno, dobi prvi stolpec, ki ga ni mogoče povsem umeriti v dani prostor, sorazmerno širino, vsi ostali stolpci pa so nastavljeni na manjšo (toda enako) širino stolpca.