Databáza

You can insert fields from any database, for example, address fields, into your document.

Pre pr├şstup k tomuto pr├şkazu...

Zvo─żte z├ílo┼żku Vlo┼żi┼ą - Polia- In├ę - Datab├ízy


Typ

Lists the available field types.

Typ po─ża

V├Żznam

Ak├Żko─żvek z├íznam

Vlo┼ż├ş obsah datab├ízov├ęho po─ża zadan├ęho v pol├ş─Źku ─î├şslo z├íznamu ako pole hromadnej kore┼ípondencie, ak je vami zadan├í podmienka splnen├í. Bud├║ sa spracov├íva┼ą iba z├íznamy vybran├ę v d├ítovom zdroji viacn├ísobn├Żm v├Żberom.

Toto pole m├┤┼żete pou┼żi┼ą k s├║─Źasn├ęmu vlo┼żeniu nieko─żk├Żch z├íznamov do dokumentu. Sta─Ź├ş vlo┼żi┼ą pole Ak├Żko─żvek z├íznam pred polia formul├írov├ęho dopisu, ktor├ę dan├Ż z├íznam pou┼ż├şvaj├║.

Názov databázy

Vlo┼ż├ş meno datab├ízovej tabu─żky vybran├ę v sekcii V├Żber datab├ízy. Pole "Meno datab├ízy" je glob├ílne. To znamen├í, ┼że obsah v┼íetk├Żch doteraz vlo┼żen├Żch pol├ş "Meno datab├ízy" bude aktualizovan├Ż, pokia─ż do dokumentu vlo┼ż├şte meno inej datab├ízy.

Pole hromadnej korešpondencie

Vlo┼ż├ş meno datab├ízov├ęho po─ża ako z├ístupn├Ż znak, aby bolo mo┼żn├ę vytvori┼ą dokument hromadnej kore┼ípondencie. Obsah po─ża bude automatick├Ż doplnen├Ż, hne─Ć ako budete formul├írov├Ż dopis tla─Źi┼ą.

─Äal┼í├ş z├íznam

Vlo┼ż├ş do dokumentu obsah ─Ćal┼íieho po─ża hromadnej kore┼ípondencie, ak je vami definovan├í podmienka splnen├í. Z├íznamy, ktor├ę chcete pou┼żi┼ą, musia by┼ą vybran├ę z poh─żadu d├ítov├ęho zdroja.

K vlo┼żeniu obsahu po sebe id├║cich z├íznamov do pol├ş hromadnej kore┼ípondencie v dokumente m├┤┼żete pou┼żi┼ą pole "─Äal┼í├ş z├íznam".

─î├şslo z├íznamu

Vlo┼ż├ş ─Ź├şslo zvolen├ęho datab├ízov├ęho z├íznamu.


note

The following fields can only be inserted if the corresponding field type is selected in the Type list.


V├Żber datab├ízy

Vyberte datab├ízov├║ tabu─żku alebo datab├ízov├Ż dotaz, na ktor├Ż sa m├í pole odkazova┼ą. V dokumente m├┤┼żete pou┼żi┼ą pole z viac ako jednej datab├ízy alebo dotazu.

Podmienka

Pre pole spojen├ę s podmienkou zadajte jej krit├ęria tu.

Pokia─ż chcete, m├┤┼żete vytvori┼ą podmienku, ktor├í mus├ş by┼ą splnen├í pred vlo┼żen├şm obsahu pol├ş "Ak├Żko─żvek z├íznam" a "─Äal┼í├ş z├íznam". Za─Źiato─Źn├Ż stav je "TRUE", to znamen├í ┼że podmienka je v┼żdy splnen├í, pokia─ż nezmen├şte jej text.

─î├şslo z├íznamu

Zadajte ─Ź├şslo z├íznamu, ktor├Ż chcete vlo┼żi┼ą,ak je zadan├í podmienka splnen├í. ─î├şslo z├íznamu zodpoved├í aktu├ílnemu v├Żberu v poh─żadu na d├ítov├Ż zdroj. Pokia─ż napr├şklad vyberte posledn├Żch 5 z├íznamov v datab├íze obsahuj├║ci 10 z├íznamov, bude ─Ź├şslo prv├ęho z├íznamu 1 a nie 6.

Note Icon

Pokia─ż sa odkazujete na pole v inej datab├íze (alebo v inej tabu─żke alebo v dotaze v rovnakej datab├íze), LibreOffice ur─Ź├ş ─Ź├şslo z├íznamu vzh─żadom k aktu├ílnemu v├Żberu.


Formát

Select the format of the field that you want to insert. This option is available for numerical, boolean, date and time fields.

Z databázy

Pou┼żije form├ít definovan├Ż vo vybranej datab├íze.

Preh─żad├íva┼ą

Zobraz├ş dial├│g na otvorenie s├║boru, v ktorom m├┤┼żete zvoli┼ą datab├ízov├Ż s├║bor (*.odb). Zvolen├Ż s├║bor bude pridan├Ż do zoznamu "V├Żber datab├ízy".

Definovan├ę pou┼ż├şvate─żom

Aplikuje form├ít, ktor├Ż vyberiete v Zozname form├ítov definovan├Żch pou┼ż├şvate─żom.

Zoznam form├ítov definovan├Żch pou┼ż├şvate─żom

Uv├ídza zoznam dostupn├Żch form├ítov definovan├Żch pou┼ż├şvate─żom.

Tla─Ź formul├írov├ęho dopisu

Pokia─ż tla─Ź├şte dokument, ktor├Ż obsahuje datab├ízov├ę pole, budete v dial├│govom okne vyzvan├Ż, ─Źi chcete vytla─Źi┼ą formul├írov├Ż dopis. Pokia─ż odpoviete "├íno", bude zobrazen├Ż dial├│g Hromadn├í kore┼ípondencia, v ktorom m├┤┼żete vybra┼ą datab├ízov├ę z├íznamy, ktor├ę sa maj├║ vytla─Źi┼ą.

Please support us!