Obdĺžniky

Pomocou Nástroje - Prispôsobiť - Panely nástrojov, môžete pridať panel Obdĺžniky.

Zaoblenie Rohov

Obdĺžnik

Draws a filled rectangle where you drag in the current document. Click where you want to place a corner of the rectangle, and drag to the size you want. To draw a square, hold down Shift while you drag.

Icon Rectangle

Obdĺžnik

Štvorec

Draws a filled square where you drag in the current document. Click where you want to place a corner of the square, and drag to the size you want. To draw a rectangle, hold down Shift while you drag.

Icon Square

Štvorec

Zaoblený obdĺžnik

Draws a rounded rectangle with a fill where you drag in the current document. Click where you want to place a corner of the rounded rectangle, and drag to the size you want. To draw a rounded square, hold down Shift while you drag.

Icon Rounded Rectangle

Zaoblený obdĺžnik

Zaoblený štvorec

Draws a rounded square with a fill where you drag in the current document. Click where you want to place a corner of the rounded square, and drag to the size you want. To draw a rounded rectangle, hold down Shift while you drag.

Icon Rounded Square

Zaoblený štvorec

Obdĺžnik, nevyplnený

Draws an empty rectangle where you drag in the current document. Click where you want to place a corner of the rectangle, and drag to the size you want. To draw a square, hold down Shift while you drag.

Icon Rectangle, Unfilled

Obdĺžnik, nevyplnený

Štvorec, nevyplnený

Draws an empty square where you drag in the current document. Click where you want to place a corner of the square, and drag to the size you want. To draw a rectangle, hold down Shift while you drag.

Icon Square, Unfilled

Štvorec, nevyplnený

Zaoblený obdĺžnik, nevyplnený

Draws an empty rounded rectangle where you drag in the current document. Click where you want to place a corner of the rounded rectangle, and drag to the size you want. To draw a rounded square, hold down Shift while you drag.

Icon Rounded Square, Unfilled

Zaoblený štvorec, nevyplnený

Zaoblený štvorec, nevyplnený

Draws an empty rounded square where you drag in the current document. Click where you want to place a corner of the rounded square, and drag to the size you want. To draw a rounded rectangle, hold down Shift while you drag.

Icon Rounded Square, Unfilled

Zaoblený štvorec, nevyplnený

Please support us!