Nahradi┼ą

Umo┼ż┼łuje upravi┼ą tabu─żku n├íhrad pre automatick├ę opravy alebo n├íhrady slov, znakov alebo skratiek.

Pre pr├şstup k tomuto pr├şkazu...

Choose Tools - AutoCorrect - AutoCorrect Options - Replace tab.


N├íhrady a v├Żnimky pre jazyk:

Vyberte jazyk, pre ktor├Ż chcete vytvori┼ą alebo upravi┼ą polo┼żky v tabu─żke n├íhrad a v├Żnimky pre automatick├ę opravy. LibreOffice najsk├┤r vyh─żad├í v├Żnimky, ktor├ę s├║ definovan├ę pre jazyk na aktu├ílnej poz├şcii kurzoru v dokumente a potom vyh─żad├í v zost├ívaj├║cich jazykoch.

Tabu─żka n├íhrad

Zobrazuje zoznam pre automatick├ę n├íhrady slov, znakov alebo skratiek. Pre pridanie novej polo┼żky vlo┼żte nahr├ídzan├Ż text do po─ża Nahradi┼ą, text n├íhrady do po─ża S: a kliknite na tla─Źidlo Nov├Ż. Pre ├║pravu existuj├║cej n├íhrady ozna─Źte polo┼żku v zozname, zme┼łte text v poli S: a n├ísledne kliknite na tla─Źidlo Nahradi┼ą. Pre odstr├ínenie existuj├║cej n├íhrady ozna─Źte polo┼żku v zozname a kliknite na tla─Źidlo Zmaza┼ą.

Funkciu Automatick├ę opravy m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj na automatick├ę pou┼żitie ┼ípecifick├ęho form├ítovania pre niektor├ę slov├í, skratky alebo vybran├ę znaky. Ozna─Źte ┼ípecificky naform├ítovan├Ż text alebo znak vo va┼íom dokumente, otvorte tento dial├│g, zru┼íte zakliknutie po─ża Iba text, do po─ża Nahradi┼ą vlo┼żte text, ktor├Ż chcete nahr├ídza┼ą a kliknite na tla─Źidlo Nov├Ż. Pri pou┼żit├ş takejto automatickej n├íhrady sa v┼żdy pou┼żije aj form├ítovanie, ako je napr├şklad p├şsmo, ve─żkos┼ą p├şsma, ┼ít├Żl p├şsma alebo efekty pre p├şsmo. Ak ponech├íte pole Iba text zakliknut├ę, bude pre nahr├ídzanie pou┼żit├Ż text bez skop├şrovan├ęho form├ítovania.

Nahradi┼ą

Zadajte slovo, skratku alebo ─Źas┼ą slova, ktor├║ chcete pri p├şsan├ş nahradi┼ą. Sekvencia z├ístupn├Żch znakov .* na konci slova sp├┤sob├ş nahradenie slova pred ─żubovoln├Żmi pr├şponami. Sekvencia z├ístupn├Żch znakov .* pred slovom vedie k jeho nahradeniu aj po ─żubovo─żn├Żch predpon├ích. Napr├şklad vzor ÔÇ×dom.*ÔÇť s n├íhradn├Żm textom ÔÇ×hradÔÇť vyh─żad├í a nahrad├ş v├Żraz ÔÇ×domyÔÇť v├Żrazom ÔÇ×hradyÔÇť alebo vzor ÔÇ×.*...ÔÇť s n├íhradn├Żm textom ÔÇ×ÔÇŽÔÇť vyh─żad├í a nahrad├ş tri bodky v "slovo..." typograficky spr├ívnym Unicode znakom trojbodka ("slovoÔÇŽ").

Tip Icon

To replace word parts or characters within words, you can use starting and terminating wildcard character sequences in the same pattern. For example, entering time values can be faster using only numerical keys, and double decimal separators as colons in the following way: set the pattern ".*...*" or ".*,,.*" (double dots or commas within words) and the replacement text ":", and entering "10..30" or "10,,30" results "10:30" automatically.


nasledovn├Żm textom:

Zadajte text, grafiku, r├ímec, alebo OLE objekt, ktor├Żmi chcete nahradi┼ą text v poli Nahradi┼ą. Ak ste ozna─Źili text, grafiku, r├ímec, alebo OLE objekt vo va┼íom dokumente, v┼íetky potrebn├ę inform├ície s├║ u┼ż v tomto poli zadan├ę.

Iba text

Ak je toto pole zakliknut├ę, po kliknut├ş na tla─Źidlo Nov├Ż sa polo┼żka v poli S: ulo┼ż├ş bez form├ítovania, grafiky a objektov. Pri pou┼żit├ş takejto automatickej n├íhrady sa pou┼żije predvolen├ę form├ítovanie (znakov├Ż ┼ít├Żl), ak├ę bude pou┼ż├şva┼ą text dokumentu.

Nov├Ż

Prid├í alebo nahrad├ş polo┼żku v tabu─żke n├íhrad.

Zmaza┼ą

Bez nutnosti potvrdenia odstr├íni vybran├Ż prvok alebo prvky.

Dialog Buttons

Obnovi┼ą

Obnov├ş upraven├ę hodnoty sp├Ą┼ą na predch├ídzaj├║ce hodnoty na z├ílo┼żke.

Zru┼íi┼ą

Zatvor├ş dial├│gov├ę okno a zru┼í├ş v┼íetky zmeny.

OK

Ulo┼ż├ş v┼íetky zmeny a zatvor├ş dial├│gov├ę okno.

Please support us!