Pomoc LibreOffice 7.6
Dostosuj szerokość kolumny zaznaczonych komórek zgodnie z długością akapitu w każdej komórce. W razie potrzeby rozszerza tabelę do szerokości strony.
Dopasouj szerokość zaznaczonych kolumn do ich zawartości bez zmiany szerokości tabeli lub niezaznaczonych kolumn.
dopasowany dokładnie w jednym wierszu, chociaż możliwe i powszechne jest, że kolumna jest szersza niż długość takiego wiersza.
próbuje określić szerokość kolumny dla zaznaczonych komórek, tak aby najdłuższy akapit w każdej komórce mógł być, jako minimum,Ostateczny rozkład szerokości kolumn zależy od kilku czynników, takich jak długość akapitu zaznaczonych komórek, początkowa szerokość kolumn z zaznaczonymi komórkami oraz możliwość poszerzenia tabeli. Uwzględniono również miejsce na poziome dopełnienie komórek, dopełnienie akapitu i wcięcia akapitu. Szerokość tabeli nigdy nie jest zmniejszana, a niezaznaczone kolumny nie są zmieniane.
Poniższa lista wskazuje, w jaki sposób rozłożone są szerokości kolumn dla zaznaczonych komórek. Jeśli w pierwszym kroku uda się rozłożyć szerokości kolumn dla zaznaczonych komórek w taki sposób, że wszystkie akapity w komórce znajdują się w jednym wierszu, proces zostanie zatrzymany, w przeciwnym razie, jeśli to możliwe, zostanie podjęta próba wykonania drugiego kroku. Trzeci krok opisuje rozkład szerokości kolumn, gdy nie jest możliwe dopasowanie wszystkich zaznaczonych komórek po drugim kroku.
Rozłóż proporcjonalnie szerokości kolumn zgodnie z najdłuższym akapitem w każdej komórce, ale pozostając w ramach całkowitej szerokości kolumny do zaznaczenia komórki.
Jeśli niektóre komórki nie mieszczą się dokładnie na całej szerokości zaznaczenia, a tabelę można rozszerzyć (do szerokości strony), należy rozszerzyć szerokość tabeli, aż wszystkie komórki zostaną dokładnie dopasowane.
Jeśli tabela rozciąga się do krawędzi strony, a szerokości nie pasują do więcej niż jednej zaznaczonej komórki, pierwsza komórka, której szerokość nie pasuje, zostanie zwiększona, aby dopasować. Inne komórki, dla których szerokość się nie zgadza, są zwiększane o mniejszą wartość, taką samą dla wszystkich takich komórek.
Krok 1. jest często wystarczający w przypadku tabel, których komórki są głównie krótkimi akapitami, natomiast Krok 3. jest zwykle potrzebny, jeśli zaznaczono wiele kolumn lub wierszy i/lub zaznaczone komórki mają dłuższe akapity.
dopasowany dokładnie w jednym wierszu, chociaż możliwe i powszechne jest, że kolumna jest szersza niż długość takiego wiersza.
próbuje określić szerokość kolumny dla zaznaczonych kolumn, tak aby najdłuższy akapit w każdej kolumnie mógł być, jako minimum,Wynikowy rozkład szerokości kolumn zależy od kilku czynników, takich jak długość akapitów w zaznaczonych komórkach i początkowa szerokość zaznaczonych kolumn. Uwzględniane są również wymiary poziomych marginesów komórek, marginesów akapitów i wcięć akapitów. Szerokość tabeli nigdy nie jest zmniejszana, a jednocześnie niezaznaczone kolumny nie są zmieniane.
Ta opcja ustawia szerokości kolumn proporcjonalnie do najdłuższego akapitu w każdej komórce, ale całkowita szerokość zaznaczonych kolumn nie zmienia się. Jeśli szerokości zaznaczonych kolumn treści nie pasują, pierwsza kolumna jest rozszerzana, podczas gdy szerokości innych niedopasowanych kolumn są zwiększane o mniejszą wartość, która jest taka sama dla wszystkich takich kolumn.