Nawiguj według

Pole wyboru Nawiguj według umożliwia wybranie kategorii, według której będzie nawigowana dokument, w tym strony, nagłówki, sekcje, obiekty, pola, komentarze, najnowsze wyniki wyszukiwania i niedawność pozycji kursora. Możesz następnie użyć ikon strzałek Poprzedni i Następny, aby ustawić kursor tekstowy w dokumencie na poprzednim lub następnym celu.

Aby wykonać tę operację...

Z paska menu:

Wybierz Widok - Nawigator.

Z pasków narzędzi:

Ikona włączenia/wyłączenia Nawigatora

Włącz/wyłącz Nawigator

Przy pomocy klawiatury:

F5

+ 4, aby otworzyć w panelu bocznym.

Z panelu bocznego:

Ikona Nawigatora

Nawigator


Praca z funkcją Nawiguj według

Domyślnie, o ile nie wybrano żadnej innej kategorii, wybrana jest kategoria Strona, a strzałki zostają zastąpione polem liczbowym, za pomocą którego można przejść do poprzedniej lub następnej strony lub przejść do konkretnej.

Po wybraniu innej kategorii możesz użyć przycisków strzałek „Poprzedni” lub „Następny”. Etykiety tych przycisków wskazują typ wybranego obiektu. Kursor tekstowy zostanie następnie umieszczony na wybranym obiekcie.

Numer strony

Wpisz numer strony, do której chcesz przejść, a następnie naciśnij klawisz Enter. Użyj przycisków obrotowych do nawigacji.

Poprzedni

Przeskakuje do poprzedniego elementu w dokumencie. Aby określić typ elementu, do którego chcesz przejść, kliknij listę Nawiguj według, a następnie kliknij kategorię elementu, na przykład „Obrazy”.

Ikona poprzedniego obiektu

Poprzedni element

Następny

Przeskakuje do następnego elementu w dokumencie. Aby określić typ elementu, do którego chcesz przejść, kliknij listę Nawiguj według, a następnie kliknij kategorię elementu, na przykład „Obrazy”.

Ikona następnego obiektu

Następny element

tip

Możesz skonfigurować LibreOffice zgodnie ze swoimi preferencjami dotyczącymi nawigacji w dokumencie. Aby to zrobić, wybierz Narzędzia - Dostosuj. Różne tabele umożliwiające dostosowanie menu, wprowadzania z klawiatury lub paski narzędzi zawierają różne funkcje nawigacji w dokumencie w kategorii „Nawiguj”. Na przykład możesz dodać przyciski do paska narzędzi, aby przejść do znaczników indeksu w dokumencie za pomocą poleceń „Przejdź do następnego/poprzedniego wpisu indeksu”.


Dostępne kategorie w dużej mierze odpowiadają kategoriom w polu wyboru Nawigator. Można jednak wybrać inne miejsca docelowe skoku, które nie należą do klasycznych kategorii Nawigatora: na przykład Przypomnienia, Powtórz wyszukiwanie lub Niedawność.

Wybierz jedną z następujących opcji: Zakładki, Komentarze, Formanty, Obiekty rysunkowe, Pola według typu, Pola, Przypisy, Ramki, Nagłówki, Obrazy, Indeksy, Obiekty OLE, Strona, Niedawność, Przypomnienie, Powtórz wyszukiwanie, Sekcje, Zaznaczenie, Formuła tabeli, Tabele, Nieprawidłowa formuła tabeli.

Przypisy dolne

Wybierz kategorię Przypisy, aby przełączać się między przypisami dolnymi i końcowymi. Można tego użyć w połączeniu z przyciskiem Zakotwiczenie ↔ Tekst w Nawigatorze, aby szybko przeskakiwać między tekstem przypisu dolnego/przypisu końcowego a jego zakotwiczeniem w treści.

Niedawność

Po wybraniu kategorii Niedawność przyciski Wróć i Naprzód umożliwiają przechodzenie do ostatnich pozycji kursora w dokumencie.

Przypomnienia

W różnych miejscach dokumentu można ustawić maksymalnie 5 przypomnień (które nie są zapisywane po zamknięciu dokumentu). Ustaw przypomnienie za pomocą przycisku Ustaw przypomnienia w Nawigatorze.

note

Przypomnienia są nawigowane w kolejności, w jakiej zostały ustawione. Przypomnienia nie są zapisywane po zamknięciu dokumentu.


Powtórz wyszukiwanie

Dzięki kategorii Powtórz wyszukiwanie możesz powtórzyć wyszukiwanie rozpoczęte w oknie dialogowym Wyszukaj i zamień lub na pasku narzędzi Znajdź. Jeśli teraz klikniesz jedną ze strzałek, wyszukiwanie zostanie wznowione dla ostatnio wyszukiwanego hasła.

Zaznaczenie

Jeśli aktywne jest zaznaczanie wielokrotne (na przykład podczas używania Ctrl + kliknij i przeciągnij lub tryb zaznaczania lub po wyszukiwaniu Znajdź wszystko), Zaznaczenie umożliwia przeskakiwanie z jednego do drugiego.

Formuły tabel

W przypadku formuł tabel możesz przejść do wszystkich formuł tabel znajdujących się w dokumencie za pomocą opcji Formuła tabeli lub tylko do nieprawidłowych za pomocą komendy Zła formuła tabeli. W przypadku nieprawidłowych formuł przeskakujesz tylko do formuł, które spowodowały błędy. Program pomija formuły zawierające błędy (te, które odwołują się do nieprawidłowych formuł).

Prosimy o wsparcie!