Elipsy

Używając opcji Dostosuj pasek narzędzi możesz dodać pasek narzędzi Starsze okręgi i owale.

Elipsa

Rysuje wypełniony owal w miejscu przeciągnięcia w bieżącym dokumencie. Kliknij miejsce, w którym chcesz narysować owal, i przeciągnij do żądanego rozmiaru. Aby narysować okrąg, podczas przeciągania przytrzymaj klawisz Shift.

Ikona elipsy

Elipsa

Koło

Rysuje wypełniony okrąg w miejscu, w którym przeciągniesz bieżący dokument. Kliknij miejsce, w którym chcesz narysować okrąg, i przeciągnij do żądanego rozmiaru. Aby narysować elipsę, przytrzymaj Shift podczas przeciągania.

Ikona kręgu

Koło

Wycinek elipsy

Rysuje wypełniony kształt zdefiniowany przez łuk owalu i dwie promienie w bieżącym dokumencie. Aby narysować elipsę, przeciągnij owal do żądanego rozmiaru, a następnie kliknij, aby zdefiniować pierwszą linię promienia. Przesuń wskaźnik do miejsca, w którym chcesz umieścić drugą linię promienia i kliknij. Nie musisz klikać owalu. Aby narysować okrąg, przytrzymaj Shift podczas przeciągania.

Ikona wycinka elipsy

Wycinek elipsy

Wycinek koła

Rysuje wypełniony kształt zdefiniowany przez łuk okręgu i dwie linie promienia w bieżącym dokumencie. Aby narysować okrąg, przeciągnij okrąg do żądanego rozmiaru, a następnie kliknij, aby zdefiniować pierwszą linię promienia. Przesuń wskaźnik do miejsca, w którym chcesz umieścić drugą linię promienia i kliknij. Nie musisz klikać w okrąg. Aby narysować elipsę, przytrzymaj Shift podczas przeciągania.

Ikona wycinka koła

Wycinek koła

Odcinek elipsy

Rysuje wypełniony kształt zdefiniowany przez łuk owalu i linię średnicy w bieżącym dokumencie. Aby narysować segment elipsy, przeciągnij elipsę do żądanego rozmiaru, a następnie kliknij, aby zdefiniować punkt początkowy linii średnicy. Przesuń wskaźnik do miejsca, w którym chcesz umieścić punkt końcowy linii średnicy i kliknij. Nie musisz klikać elipsy. Aby narysować segment koła, przytrzymaj Shift podczas przeciągania.

Ikona odcinka elipsy

Odcinek elipsy

Odcinek koła

Rysuje wypełniony kształt zdefiniowany przez łuk okręgu i linię średnicy w bieżącym dokumencie. Aby narysować segment koła, przeciągnij koło do żądanego rozmiaru, a następnie kliknij, aby zdefiniować punkt początkowy linii średnicy. Przesuń wskaźnik do miejsca, w którym chcesz umieścić punkt końcowy linii średnicy i kliknij. Nie musisz klikać w koło. Aby narysować segment elipsy, przytrzymaj klawisz Shift podczas przeciągania.

Ikona odcinka koła

Odcinek koła

Elipsa, bez wypełnienia

Rysuje pusty owal w bieżącym dokumencie w miejscu przeciągnięcia. Kliknij miejsce, w którym chcesz narysować owal, i przeciągnij do żądanego rozmiaru. Aby narysować okrąg, przytrzymaj klawisz Shift podczas przeciągania.

Ikona elipsy, bez wypełnienia

Elipsa, bez wypełnienia

Koło, bez wypełnienia

Rysuje pusty okrąg w miejscu przeciągnięcia w bieżącym dokumencie. Kliknij miejsce, w którym chcesz narysować okrąg, i przeciągnij do żądanego rozmiaru. Aby narysować elipsę, przytrzymaj Shift podczas przeciągania.

Ikona koła, bez wypełnienia

Koło, bez wypełnienia

Wycinek elipsy, bez wypełnienia

Rysuje pusty kształt zdefiniowany przez łuk owalu i dwie promienie w bieżącym dokumencie. Aby narysować elipsę, przeciągnij owal do żądanego rozmiaru, a następnie kliknij, aby zdefiniować pierwszą linię promienia. Przesuń wskaźnik do miejsca, w którym chcesz umieścić drugą linię promienia i kliknij. Nie musisz klikać owalu. Aby narysować okrąg, przytrzymaj Shift podczas przeciągania.

Ikona wycinka elipsy, bez wypełnienia

Wycinek elipsy, bez wypełnienia

Wycinek koła, bez wypełnienia

Rysuje pusty kształt zdefiniowany przez łuk okręgu i dwie linie promienia w bieżącym dokumencie. Aby narysować okrąg, przeciągnij okrąg do żądanego rozmiaru, a następnie kliknij, aby zdefiniować pierwszą linię promienia. Przesuń wskaźnik do miejsca, w którym chcesz umieścić drugą linię promienia i kliknij. Nie musisz klikać w okrąg. Aby narysować elipsę, przytrzymaj Shift podczas przeciągania.

Ikona wycinka koła, bez wypełnienia

Wycinek koła, bez wypełnienia

Odcinek elipsy, bez wypełnienia

Rysuje pusty kształt zdefiniowany przez łuk owalu i linię średnicy w bieżącym dokumencie. Aby narysować segment elipsy, przeciągnij elipsę do żądanego rozmiaru, a następnie kliknij, aby zdefiniować punkt początkowy linii średnicy. Przesuń wskaźnik do miejsca, w którym chcesz umieścić punkt końcowy linii średnicy i kliknij. Nie musisz klikać elipsy. Aby narysować segment koła, przytrzymaj Shift podczas przeciągania.

Ikona wycinka elipsy, bez wypełnienia

Odcinek elipsy, bez wypełnienia

Odcinek koła, bez wypełnienia

Rysuje pusty kształt zdefiniowany przez łuk okręgu i linię średnicy w bieżącym dokumencie. Aby narysować segment okręgu, przeciągnij okrąg do żądanego rozmiaru, a następnie kliknij, aby zdefiniować punkt początkowy linii średnicy. Przesuń wskaźnik do miejsca, w którym chcesz umieścić punkt końcowy linii średnicy i kliknij. Nie musisz klikać w okrąg. Aby narysować segment oparty na elipsie, przytrzymaj podczas przeciągania Shift.

Ikona wycinka koła, bez wypełnienia

Odcinek koła, bez wypełnienia

Łuk

Rysuje łuk w bieżącym dokumencie. Aby narysować łuk, przeciągnij owal do żądanego rozmiaru, a następnie kliknij, aby zdefiniować punkt początkowy łuku. Przesuń wskaźnik do miejsca, w którym chcesz umieścić punkt końcowy i kliknij. Nie musisz klikać owalu. Aby narysować łuk oparty na okręgu, podczas przeciągania przytrzymaj wciśnięty klawisz Shift.

Ikona łuku

Łuk

Łuk koła

Rysuje łuk oparty na okręgu w bieżącym dokumencie. Aby narysować łuk, przeciągnij okrąg do żądanego rozmiaru, a następnie kliknij, aby zdefiniować punkt początkowy łuku. Przesuń wskaźnik do miejsca, w którym chcesz umieścić punkt końcowy i kliknij. Nie musisz klikać w okrąg. Aby narysować łuk oparty na elipsie, przytrzymaj podczas przeciągania Shift.

Ikona łuku koła

Łuk koła

Prosimy o wsparcie!