Pomoc LibreOffice 24.8
Ustawienia dla stron HTML.
Użyj przycisków pokrętła od Rozmiar 1 do Rozmiar 7, aby zdefiniować odpowiednie rozmiary czcionek dla znaczników HTML od <font size=1> do <font size =7>.
Opcje dotyczące importowania dokumentów HTML.
Podczas importowania liczb na stronę HTML znaki przecinka dziesiętnego i separatora tysięcy różnią się w zależności od ustawień regionalnych strony HTML. Jednakże schowek nie zawiera informacji dotyczących ustawień regionalnych. Na przykład ciąg "1.000" skopiowany z niemieckiej strony internetowej najprawdopodobniej będzie oznaczał "jeden tysiąc", ponieważ w niemieckich ustawieniach regionalnych jako separator tysięcy jest używana kropka. Jeśli taki ciąg zostanie skopiowany z angielskiej strony internetowej, te same znaki będą oznaczały liczbę 1 (jeden przecinek zero zero zero).
Jeśli opcja ta nie jest zaznaczona, liczby będą interpretowane zgodnie ustawieniem w menu Języki i ustawienia regionalne - Ogólne - Ustawienia regionalne w oknie dialogowym Opcje. W przeciwnym razie będą interpretowane zgodnie z ustawieniem regionalnym 'Angielski (USA)'.
Zaznacz to pole wyboru, jeśli znaczniki, które nie zostały rozpoznane przez pakiet LibreOffice, mają zostać zaimportowane jako pola. Dla znacznika otwierającego jest tworzone pole HTML_ON z wartością w postaci nazwy znacznika. Dla znacznika zamykającego jest tworzone pole HTML_OFF. Pola te są konwertowane na znaczniki podczas eksportu do formatu HTML.
Zaznacz to pole wyboru, jeśli podczas importu wszystkie ustawienia czcionek mają być ignorowane. Zostają zastosowane czcionki zdefiniowane w stylu strony HTML.
Zaznaczenie tego pola powoduje uwzględnianie instrukcji języka LibreOffice Basic podczas eksportu do formatu HTML.
Tę opcję należy uaktywnić przed utworzeniem skryptu LibreOffice Basic; w przeciwnym razie skrypt nie zostanie wstawiony. Skrypty LibreOffice Basic muszą znajdować się w nagłówku dokumentu HTML. Po utworzeniu makra w środowisku IDE LibreOffice Basic jest ono umieszczane w tekście źródłowym dokumentu HTML, w nagłówku.
Jeśli to pole jest zaznaczone, podczas eksportu do formatu HTML jest wyświetlane ostrzeżenie informujące o utracie istniejącego makra języka LibreOffice Basic.
Jeżeli zaznaczysz to pole, aktualny układ wydruku dokumentu jest eksportowany jak wskazany (dla przykładu, spis treści z numerami stron wyrównanymi do lewej i prawej i kropkami wiodącymi). Może być odczytany przez LibreOffice, Mozilla Firefox i MS Internet Explorer.
Na potrzeby drukowania dokumentów filtr HTML obsługuje standard CSS2 (Cascading Style Sheets Level 2). Ta funkcja ma zastosowanie tylko w przypadku uaktywnienia opcji eksportu układu druku.
Zaznacz to pole wyboru, aby automatycznie przesyłać osadzone obrazy na serwer internetowy podczas przesyłania przy użyciu protokołu sieciowego. Użyj okna dialogowego Zapisz jako, aby zapisać dokument i wprowadzić pełny adres URL jako nazwę pliku w Internecie.