Redagowanie

Redagowanie dokumentów blokuje słowa lub fragmenty dokumentu do autoryzowanego użytku lub przeglądania.

Redagowanie chroni wrażliwe informacje i pomaga przedsiębiorstwom i organizacjom w przestrzeganiu przepisów dotyczących poufności lub prywatności.

Aby wykonać tę operację...

Wybierz Narzędzia - Redaguj


Jak działa redagowanie w LibreOffice?

Bieżący dokument jest eksportowany do dokumentu rysunku edytowanego w programie LibreOffice Draw. Zredagowany tekst lub treść jest usuwana z dokumentu rysunku i zastępowana przez blok redakcyjny składający się z pikseli, co uniemożliwia jakiekolwiek próby przywrócenia lub skopiowania oryginalnej zawartości. Zredagowany dokument rysunkowy jest często eksportowany do formatu PDF w celu publikacji lub udostępnienia.

Podczas redagowania kształty redagowania są przezroczyste i szare, dzięki czemu użytkownik może zobaczyć, co jest redagowane.

note

Redagowanie nie ma wpływu na dokument źródłowy (tekst, arkusz kalkulacyjny lub prezentację) i można go nadal edytować.


tip

Zapisz i udostępnij kopie dokumentu w trakcie redagowania ze współpracownikami w formacie modyfikowalnym (rysunek) lub dosłownym (PDF), według własnego uznania.


Pasek narzędzi redagowania

Pasek narzędzi redagowania składa się z czterech narzędzi

Ikona narzędzia redagowania prostokątem

Narzędzie Redagowanie prostokątem służy do oznaczania treści do redagowania poprzez rysowanie przezroczystych prostokątów pokrywających treść. Użyj uchwytów, aby zmienić rozmiar prostokąta redagowania.

Ikona narzędzia redagowania dowolną formą

Narzędzie Redagowanie dowolną formą umożliwia użytkownikowi oznaczanie treści do redagowania poprzez rysowanie dowolnych linii lub wielokątów pokrywających treść.

Ikona narzędzia eksportu zredagowanego pliku (białego) Ikona narzędzia eksportu zredagowanego pliku (czarnego)

Pole przycisku Eksportuj zredagowany ma dwie opcje:

  • Eksportuj zredagowany plik PDF (czarny): sfinalizuj swój dokument, konwertując półprzezroczyste kształty redagowania na nieprzezroczystą czerń i wyeksportuj jako piksele w pliku PDF.

  • Eksportuj zredagowany plik PDF (biały): sfinalizuj swój dokument, konwertując półprzezroczyste kształty redagowania na nieprzezroczyste białe kształty i wyeksportuj jako piksele w pliku PDF.

Ikona bezpośredniego eksportu do PDF

Eksportuj bezpośrednio jako PDF: tworzy kopię dokumentu w formacie PDF w trakcie redagowania, aby udostępnić ją jako dosłowną kopię do recenzji.

Prosimy o wsparcie!