Narzędzie raportowania awarii

Narzędzie raportowania awarii uruchamia się automatycznie po wystąpieniu awarii programu.

Narzędzie raportowania awarii gromadzi niezbędne informacje, które mogą pomóc twórcom programu w ulepszaniu kodu, tak aby w późniejszych wersjach można było uniknąć tego błędu. Pomóż nam ulepszyć oprogramowanie i prześlij wygenerowany raport o awarii.

Uruchamianie Narzędzia raportowania awarii

W przypadku większości awarii zostanie automatycznie uruchomione Narzędzie raportowania błędów.

Wysyłanie raportu o awarii

Zaznacz pole wyboru, jeśli chcesz ponownie uruchomić LibreOffice w trybie awaryjnym. Następnie kliknij przycisk Wyślij raport o awarii.

Jeśli raport o awarii zostanie wysłany pomyślnie, w oknie dialogowym pojawi się adres URL raportu. Aby zobaczyć raport, skopiuj adres URL i wklej go w przeglądarce internetowej.

tip

Nie otrzymasz odpowiedzi na raport o awarii. Jeśli potrzebujesz pomocy, odwiedź witrynę Pomoc dla społeczności, aby zapoznać się z różnymi możliwościami.


Jakie dane są wysyłane?

Raport o awarii wysyła informacje o typie błędu, który spowodował awarię oraz o zawartości pamięci procesu w momencie awarii. Zawartość pamięci obejmuje: listę załadowanych bibliotek i ich numer wersji; lista bieżących wątków wraz z zawartością ich pamięci stosu i stanami rejestrów procesora. Ślad pamięci jest gromadzony lokalnie przez standardowe narzędzia systemowe: dbghelp.dll w systemach Windows; clone(), ptrace() oraz katalogu /proc w systemach Linux; Crash Reporter firmy Apple na komputerach Mac.

Wysyłane są również informacje o wersji programu LibreOffice, nazwie i wersji systemu operacyjnego oraz sprzęcie komputerowym (typ i funkcje procesora, całkowity rozmiar pamięci RAM, urządzenie graficzne i sterownik).

Raport o awarii jest anonimowy. Nie są wysyłane żadne informacje identyfikacyjne ani treść dokumentu. Dane raportu są wysyłane jako wieloczęściowe żądanie HTTP POST.

Prosimy o wsparcie!