LibreOffice 26.2 Help
In dit overzicht wordt de standaardwerkbalkconfiguratie voor LibreOffice beschreven.
De werkbalk Tekening bevat veelgebruikte functies voor bewerken. Klik op de pijl naast een pictogram om een palet met extra opdrachten te openen.
De werkbalk Zoeken kan worden gebruikt om snel de inhoud van LibreOffice-documenten te doorzoeken.
De werkbalk Overzicht bevat in de Overzichtsweergave veelgebruikte functies voor bewerken. Klik op de pijl naast een pictogram om een werkbalk met extra opdrachten te openen.
De werkbalk Lijn en vlakvulling bevat functies die in de huidige weergave kunnen worden toegepast.
De werkbalk Tabel bevat functies die u kunt gebruiken wanneer u met tabellen werkt. Deze werkbalk verschijnt wanneer u de cursor in een cel van een tabel plaatst.
Gebruik de werkbalk Afbeelding om de kleur, het contrast en de helderheid voor geselecteerde grafische object(en) in te stellen.
De werkbalk Punten bewerken verschijnt wanneer u een boog of veelhoek selecteert en op het pictogram Puntbewerkingsmodus klikt.
Met de geboden functies kunt u de punten bewerken van een boog of een object dat naar een boog geconverteerd is. De volgende pictogrammen zijn beschikbaar:
De werkbalk Kleur weergeven of verbergen. Als u de werkbalk Kleur wilt weergeven, klikt u op het pictogram Kleur op de werkbalk Afbeelding.
De statusbalk geeft informatie weer over uw document, inclusief het huidige geselecteerde object. U kunt dubbelklikken op enkele statusbalk-items om een gerelateerd dialoogvenster te openen.
Voeg objecten, inclusief diagrammen, werkbladen en afbeeldingen, toe aan uw document.
De werkbalk TSCP Rubricering bevat hulpmiddelen om de documentverwerking te beveiligen.
De werkbalk TSCP Rubricering bevat een keuzelijst om te helpen bij het selecteren van de beveiliging van het document, volgens het BAF-categoriebeleid en BAILS-niveaus. LibreOffice zal aangepaste velden toevoegen in de documenteigenschappen (Bestand - Eigenschappen, tabblad Gebruikergedefinieerde eigenschappen) om het classificatiebeleid op te slaan als documentmetadata.
