Tezauras

Use the thesaurus to look up synonyms or related terms.

  1. Tekste spustelėkite ties žodžiu, kurio norite ieškoti tezaure

  2. Pasirinkite komandą Priemonės → Tezauras arba paspauskite klavišų kombinaciją +F7.

  3. Pakaitalų sąraše spustelėkite norimą giminingą žodį, kad nukopijuotumėte jį į langelį „Kuo pakeisti“.

  4. Jei norite peržiūrėti žodžio iš sąrašo giminingus žodžius, dukart spustelėkite tą žodį sąraše. Norimą žodį iš sąrašo pasirinkti galima ir rodyklių aukštyn bei žemyn klavišais. Tuomet paspauskite klavišą Įvesti, jei pažymėtu žodžiu norite pakeisti ankstesnį žodį, arba tarpo klavišą, jei norite peržiūrėti sąraše pažymėto žodžio giminingus žodžius.

  5. Spustelėkite mygtuką Pakeisti.

Iš pradžių tezaurui naudojama ta kalba, kuri buvo nustatyta dokumente pažymėtam žodžiui, jei tik tezauras tai kalbai yra įdiegtas. Tezaurui naudojama kalba rodoma tezauro dialogo lango pavadinimo juostoje.

note

Ieškoti žodžio kita kalba, spauskite „Kalba“ mygtuką ir pasirinkite vieną iš įrašytų tezauro kalbų. Tezauro biblioteka gali būti nepasiekiama įrašytoms kalboms. Galite įrašyti kalbas su tezauro biblioteka iš Plėtiniai tinklalapio.


Jei kalbai, kuri nustatyta žodžiui dokumente, yra įdiegtas tezauras, kontekstiniame žodžio meniu bus rodomas elementas „Sinonimai“. Iš šio submeniu galima pasirinkti giminingą žodį, kuriuo bus pakeistas žodis dokumente.

Paremkite mus!