Kintami puslapio stiliai lyginiuose ir nelyginiuose puslapiuose

Piktograma

LibreOffice gali automatiškai pritaikyti kintamus puslapių stilius lyginiams (kairėje) ir nelyginiams (dešinėje) puslapiams Jūsų dokumente. Pavyzdžiui, galite naudoti puslapio stilius, kad parodytumėte skirtingas antraštes ir poraštes lyginiuose ir nelyginiuose puslapiuose. Dabartinis puslapio stilius yra rodomas Būsenos juostoje darbo lauko apačioje.

Nustatyti kintančius puslapio stilius

  1. Pasirinkti Rodymas → Stiliai, ir tada spausti Puslapio stiliai piktogramą.

  2. Puslapio stilių sąraše spauskite dešiniu pelės mygtuku „Kairysis puslapis“ ir pasirinkite Keisti.

  3. Spauskite Tvarkytuvė skirtuką.

  4. Pasirinkite „Dešinynis puslapis“ Kitas stilius langelyje ir spauskite Gerai.

  5. Puslapio stilių sąraše dešiniu pelės mygtuku spauskite „dešinysis puslapis“ ir pasirinkite Keisti.

  6. Pasirinkite „Kairysis puslapis“ Kitas stilius langelyje ir tada spauskite Gerai.

  7. Eikite į pirmą dokumento puslapį ir du kartus spauskite „Dešinysis puslapis“ puslapio stilių sąraše, lange „Stiliai“.

Norėdami pridėti antraštę vienam iš puslapio stilių, pasirinkite Įterpti → Puslapinė antraštė ir poraštė → Antraštė ir pasirinkite puslapio stilių, kurį norite pridėti į antraštę. Antraštės kadre įrašykite tekstą, kurį norite naudoti kaip antraštę.

Norėdami pridėti poraštę vienam iš puslapio stilių, pasirinkite Įterpti → Puslapinė antraštė ir poraštė → Poraštė ir pasirinkite puslapio stilių, kurį norite pridėti į poraštę. Poraštės kadre įrašykite tekstą, kurį norite naudoti kaip poraštę.

Tip Icon

Jeigu nenorite turėti puslapinės antraštės ar poraštės dokumento pavadinimo puslapyje, pritaikykite „Pirmojo puslapio“ stilių pavadinimo puslapiui.


Nerodyti tuščių puslapių spaudinio

Jeigu du lyginiai arba du nelyginiai puslapiai eina vienas po kito dokumente, tekstų rengyklė įterps tuščią puslapį pagal numatytuosius nustatymus. Galite paslėpti šiuos automatiškai sugeneruotus tuščius puslapius nuo spausdinimo ir išsaugojimo PDF faile.

  1. Pasirinkite → LibreOffice Tekstų rengyklė → Spausdinti.

  2. Pašalinti varnelę nuo Spausdinti automatiškai įterptus tuščius puslapius.

Paremkite mus!