Naudojamas autotekstas

Tekstų rengyklėje LibreOffice galite laikyti tekstą – taip pat paveikslus, lenteles ir laukus – kaip autotekstą, kad galėtumėte greitai įterpti tekstą vėliau. Jeigu norite, galite laikyti suformatuotą tekstą.

Sukurti autoteksto įrašą

 1. Pasirinkite tekstą, tekstą su paveikslais, lentele arba lauku, kurį norite išsaugoti kaip autoteksto įrašą. Paveikslas gali būti laikomas tik jeigu jis yra pririštas prie rašmens, eina pirmiau, o po jo seka bent vienas rašmuo.

 2. Pasirinkite Priemonės → Autotekstas.

 3. Pasirinkite kategoriją kur norite laikyti autotekstą.

 4. Parašykite pavadinimą, kuris nėra ilgesnis nei keturi rašmenys. Tai leidžia jums naudoti Parodyti pavadinimo priminimą kaip pasiūlymą rašant autoteksto parinktis. Jeigu norite, galite keisti pasiūlytą trumpinį.

 5. Paspauskite Autotekstas mygtuką ir tada pasirinkite Naujas.

 6. Paspauskite Užverti mygtuką.

Įterpti autoteksto įrašą

 1. Paspauskite kur dokumente norite įterpti autoteksto įrašą.

 2. Pasirinkite Priemonės → Autotekstas.

 3. Pasirinkite autotekstą, kurį norite įterpti ir tada paspauskite Įterpti.

Galite įrašyti trumpinį autoteksto įrašui ir tada paspausti F3 arba paspausti rodyklę šalia Autotekstas piktogramos Įterpti langelyje ir tada pasirinkti autoteksto įrašas.

Tip Icon

Greitai įvesti LibreOffice matematinę formulę, įrašykite fn ir paspauskite F3. Jeigu įterpiate daugiau nei vieną formulę, jos bus iš eilės sunumeruotos. Norėdami įterpti dirbtinį tekstą, įrašykite dt ir paspauskite F3.


Išspausdinti autoteksto įrašų sąrašą

 1. Pasirinkite Priemonės → Makrokomandos → Tvarkyti makrokomandas → LibreOffice Basic.

 2. In the Macro from tree control, select Application Macros - Gimmicks - AutoText.

 3. Pasirinkite „Pagrindinis“ Esamos makrokomandos: autotekste sąrašą ir paspauskite Vykdyti. Sąrašas esamų autoteksto įrašų yra sugeneruojamas atskirame teksto dokumente.

 4. Pasirinkite Failas → Spausdinti.

Naudojamas autotekstas tinklo diegimams

Galite laikyti autoteksto įrašus skirtinguose tinklo aplankuose.

Pavyzdžiui, galite laikyti „tik siatymui“ autoteksto įrašus savo įmonei centriniame serveryje ir vartotojo aprašytus autoteksto įrašus vietiniame aplanke.

Failo adresas autoteksto aplankams gali būti keičiamas sąrankoje.

Du aplankai yra pateikti čia. Pirmasis įrašas yra serverio diegime ir antrasis įrašas yra naudotojo aplanke. Jeigu yra du autoteksto įrašai su tuo pačiu pavadinimu abiejose aplankuose, yra naudojamas įrašas iš vartotojo aplanko.

Paremkite mus!