Liniuotės

Galite naudoti vertikalias ir horizontalias liniuotes „LibreOffice“ pateikčių rengyklės lango kairėje arba viršuje. Liniuočių padengiama skaidrės sritis yra balta.

Tip Icon

Kai pasirinksite objektą, jo matmenys rodomi liniuotėje dvigubomis pilkomis linijomis. Jei objekto dydį norite pakeisti tiksliau, galite liniuotėje tempti dvigubas linijas į kitą liniuotės vietą.


Kai pasirenkate skaidrėje tekstinį objektą, įtraukos ir tabuliavimo ženklai rodomi horizontalioje liniuotėje. Jei norite pakeisti atstumus, tempkite įtraukos ar tabuliavimo ženklą liniuotėje į kitą vietą.

Taip pat galite tempti traukos tiesę liniuotėje, kai norite išlygiuoti skaidrės objektus. Jei norite įterpti traukos tiesę naudodami liniuotę, tempkite liniuotės kampą į skaidrę.

Jei norite rodyti arba slėpti liniuotes, pasirinkite Rodymas → Liniuotės.

Jei norite nurodyti liniuotės matavimo vienetus, spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu liniuotę ir pasirinkite iš sąrašo norimus vienetus.

Jei norite pakeisti liniuotės atskaitos tašką (0 tašką), tempkite liniuočių susikirtimą į viršutinį kairįjį lango kampą. Pasirodys vertikalus ir horizontalus orientyrai. Tempkite, kol orientyrai bus naujo atskaitos taško vietoje, ir atleiskite pelės klavišą. Jei norite atkurti atskaitos tašką, dukart spustelėkite liniuočių susikirtimą.

Jei norite pakeisti skaidrių paraštes, tempkite baltos srities liniuotėje ribas.

Paremkite mus!