Skaičiuoklės lentelių įterpimas į skaidres

Skaičiuoklių lentelę įterpti į skaidres ar brėžinius galite keliais būdais.

 1. Įterpkite pirminę lentelę - įveskite duomenis į langelius ir pritaikykite norimą formatą, naudodami Lentelės priemones mygtukų juostoje.

 2. Jei norite įterpti lentelę arba kitą sukurtą failą kaip OLE objektą, galite nurodyti vėliausiai įrašyto skaičiuoklės failo nuorodą.

Pirminės lentelės įterpimas

 1. Pereikite į pateikties skaidrę ar brėžinio lapą, kur norite įterpti lentelę.

 2. Pasirinkite Įterpimas → Lentelė arba spustelėkite lentelės piktogramą mygtukų juostoje.

 3. Dukart spustelėkite lentelę ir įdėkite arba įrašykite duomenis į jos langelius.

 4. Pažymėkite langelių turinį ir paspauskite dešinį pelės klavišą ir atverkite kontekstinį meniu. Pasirinkite komandą, kurią norite pritaikyti langelio turiniui, pavyzdžiui, keisti šriftą, tarpus tarp eilučių ir kt.

 5. Dešiniuoju pelės klavišu spustelėję lentelės rėmelį, atversite lentelės kontekstinį meniu. Kontekstinio meniu komandos leidžia įvesti lentelės pavadinimą ir aprašymą arba lygiai paskirstyti eilutes ir stulpelis bei atlikti kitus veiksmus su lentele.

 6. Jei pažymėsite keletą langelių ir paspausite dešinį pelės klavišą, galėsite įterpti arba pašalinti eilutes ir stulpelius bei atlikti kitus veiksmus.

  Jei norite pažymėti stačiakampę langelių sritį, perkelkite žymeklį į vieną stačiakampės srities kampą, nuspauskite pelės klavišą, tempkite iki kito norimos pažymėti srities kampo ir atleiskite pelės klavišą.

  Jei norite pažymėti vieną langelį, perkelkite žymeklį į langelį, nuspauskite pelės klavišą, tempkite pelės žymeklį iki kito langelio ir atgal ir atleiskite pelės klavišą.

Naujos lentelės įterpimas OLE objektu.

Galite pridėti tuščią „LibreOffice“ skaičiuoklės lentelę į skaidrę kaip OLE objektą.

 1. Pereikite į skaidrę, kur norite įterpti lentelę.

 2. Choose Insert - OLE Object - OLE Object. Click Create new and select the LibreOffice Spreadsheet. Click OK. Click in the spreadsheet to enter your data.

 3. Jei norite matyti skaidrę, spustelėkite šalia skaičiuoklės lentelės.

Jei norite pakeisti lentelės dydį nekeisdami langelių dydžio, dukart spustelėkite lentelę ir tempkite kampo rankenėlę. Jei norite keisti lentelės langelių dydį, spustelėkite lentelę ir tempkite kampo rankenėlę.

Lentelės įterpimas iš failo

Kai įterpiate esamą lentelę į skaidrę, tai pakeitimai, atlikti pradinėje lentelėje, nepritaikomi įterptai lentelei. Tačiau galite atlikti pakeitimus jau įterptoje lentelėje.

 1. Pereikite į skaidrę, kur norite įterpti lentelę.

 2. Choose Insert - OLE Object - OLE Object.

 3. Pasirinkite Kurti iš failo ir spustelėkite Paieška.

 4. Suraskite failą, kurį norite įterpti ir spustelėkite Gerai.

  Pažymėkite žymimąjį langelį Susieti su failu, jei norite įterpti susietą failą su pradiniu failu.

note

Pasirinkta lentelė įterpiama į skaidrę. Jei norite pakeisti rodomą lakštą, dukart spustelėkite dokumentą ir pasirinkite kitą lakštą.


Paremkite mus!