Transformations

Pakeičia figūros orientaciją arba užpildo pasirinktais objektais.

Jei norite tai atlikti…

Choose View - Toolbars - Transformations.


Pasukimas

Pasuka dvimatį objektą arba pakeičia jo posvyrį atsižvelgiant į posūkio centrą. Tempkite objektą norima kryptimi. Keisdami posvyrį, tempkite centrą norima kryptimi.

Kiekviena skaidrė turi tik vieną posūkio centrą. Dukart spragtelėję objektą perkelsite posūkio centrą į objekto centrą. Taip pat galite posūkio centrą pertempti į kitą vietą ir tuomet pasukti objektą.

note

Jei pasirenkate grupę, kuri apima trimatį objektą, tai pasukamas tik trimatis objektas. Negalite pakeisti trimačio objekto posvyrio, bet galite jį pasukti pagal X arba Y ašį, tempdami centrą.


Icon Rotate

Pasukti

Apversti

Apverčia pasirinktus objektus atspindžio tiesės, kurią galite tempti į kitą skaidrės vietą, atžvilgiu. Tempkite objektą per atspindžio tiesę, kad jį apverstumėte. Jei norite Pakeisti atspindžio tiesės orientaciją, tempkite vieno jos galo tašką į kitą vietą.

Icon Flip

Apversti

Į sukinį

Konvertuoja pasirinktą dvimatį objektą į trimatį sukinį.

Tempkite simetrijos tiesę į naują vietą, jei norite pakeisti konvertuoto objekto figūrą. Jei norite pakeisti simetrijos tiesės orientaciją, tempkite vieną jos galą. Spragtelėkite objektą, ir jis konvertuojamas į trimatį.

Icon In 3D rotation object

Į sukinį

Deformuoti apskritimu (perspektyvoje)

Ištempia pasirinktą objektą apie įsivaizduojamą apskritimą ir prideda perspektyvą. Jei norite ištempti objektą, tempkite vieną jo rankenėlę. Jei pasirinktas objektas nėra daugiakampis ar Bezjė kreivė, tai pirma pakeiskite jį į kreivę ir galėsite ištempti.

Icon Set in circle

Deformuoti apskritimu (perspektyvoje)

Deformuoti apskritimu (su posvyriu)

Ištempia objektą apie įsivaizduojamą apskritimą. Jei norite deformuoti objektą, tempkite jo rankenėlę. Jei pasirinktas objektas nėra daugiakampis ar Bezjė kreivė, tai pirma pakeiskite jį į kreivę ir galėsite deformuoti.

Icon Set to circle

Deformuoti apskritimu (su posvyriu)

IÅ¡tempti

Leidžia tempti pasirinkto objekto rankenėles ir keisti figūrą. Jei pasirinktas objektas nėra daugiakampis ar Bezjė kreivė, tai pirma pakeiskite jį į kreivę, kad galėtumėte deformuoti.

Icon Distort

IÅ¡tempti

Skaidrumas

Pritaiko skaidrų gradientą pasirinktam objektui. Skaidrumo linija nusako pilką atspalvį, kur juoda rankenėlė atitinka 0% skaidrumą ir balta rankenėlė atitinka 100% skaidrumo.

Drag the white handle to change the direction of the transparency gradient. Drag the black handle to change the length of the gradient. You can also drag and drop colors onto the handles from the Color Bar to change their grayscale values.

note

To display the Color Bar, choose View - Color Bar.


Icon Transparency

Skaidrumas

Gradientas

Modifies the gradient fill of the selected object. This command is only available if you applied a gradient to the selected object in Format - Area. Drag the handles of the gradient line to change the direction of the gradient or the length of the gradient. You can also drag and drop colors onto the handles from the Color Bar to change the color of the gradient endpoints.

note

To display the Color Bar, choose View - Color Bar.


Icon Gradient

Gradientas

Paremkite mus!