LibreOffice 24.8 žinynas
Čia parenkamos formulių sintaksės ir „LibreOffice“ skaičiuoklės dokumentų įkėlimo nuostatos.
Galimi trys variantai. Jų paaiškinimui pasinaudosime pavyzdžiu. Tarkime, skaičiuoklės dokumente yra du lakštai: „Lakštas1“ ir „Lakštas2“. Pirmojo lakšto langelyje A1 yra nuoroda į antrojo lakšto langelį C4.
Calc A1: Tai numatytoji „LibreOffice“ skaičiuoklės nuostata. Nuoroda atrodys šitaip: =$Lakštas2.C4
Excel A1: Tai numatytoji „Microsoft Excel“ skaičiuoklės nuostata. Nuoroda atrodys šitaip: =Lakštas2!C4
Excel R1C1: Tai santykinis adresas pagal eilutę ir stulpelį, žinomas iš „Microsoft Excel“ skaičiuoklės. Nuoroda atrodys taip: =Lakštas2!R[3]C[2]
„LibreOffice“ skaičiuoklės funkcijų pavadinimus galima lokalizuoti. Tuomet, kai ši parinktis nepažymėta (numatytoji būsena), būtų naudojami išversti funkcijų pavadinimai. Vis dėlto, lietuviškoje programos atmainoje palikti originalūs (angliški) skaičiuoklės funkcijų pavadinimai, tad ši nuostata įtakos neturi – funkcijų pavadinimus reikia įvesti angliškus, tokie jie ir atvaizduojami įvesties eilutėje, funkcijos vediklyje, formulių paaiškinimuose.
Šioje parinkčių grupėje galima nustatyti formulių reiškiniuose norimus naudoti skirtukus. Taip galima, pavyzdžiui, funkcijos parametrų skirtuką pakeisti iš kabliataškio (;) į kablelį (,).
Jei taip padarytumėte, vietoj =SUM(A1;B1;C1) reikėtų įvesti =SUM(A1,B1,C1).
Taip pat galima pakeisti ir stulpelių bei eilučių skirtukus eilute užrašomuose masyvuose. Anksčiau masyvuose stulpeliams atskirti buvo naudojamas kabliataškis (;), o eilutėms – vertikalus brūkšnys (|), tad 5 stulpelių ir 2 eilučių masyvas, užrašytas eilute, atrodydavo šitaip:
={1;2;3;4;5|6;7;8;9;10}
Pakeitus stulpelių skirtuką į kablelį (,), o eilučių skirtuką – į kabliataškį (;), tas pats reiškinys atrodys štai taip:
={1,2,3,4,5;6,7,8,9,10}
Atveriant labai didelius dokumentus, formulių perskaičiavimas gali ilgai užtrukti.
Didelio skaičiuoklės dokumento atvėrimas gali užimti daug laiko. Jei dokumente esančių duomenų nebūtina atnaujinti iš karto, perskaičiavimą galima atidėti patogesniam laikui. „LibreOffice“ programoje perskaičiavimą galima atidėti atveriant „Excel“ 2007 arba naujesne versija sukurtus dokumentus.
Naujesnėse „LibreOffice“ versijose skaičiuoklės dokumentų formulių rezultatai įrašomi ODF failo podėlyje. Tokiu būdu didelius „LibreOffice“ programa sukurtus ODF dokumentus galima perskaičiuoti greičiau.
Jei ODF skaičiuoklės dokumentas buvo sukurtas kita programa, kuri gali neįrašyti skaičiavimų rezultatų į failo podėlį, perskaičiavimą atveriant dokumentą galima atidėti kaip ir „Excel“ dokumentams.
Šioms dviems nuostatoms galimos šios reikšmės:
Niekada neperskaičiuoti: formulės nebus perskaičiuojamos atveriant dokumentą.
Visada perskaičiuoti: atveriant dokumentą perskaičiuojamos visos formulės.
Klausti naudotojo: klausiama naudotojo, ar perskaičiuoti formules.
„LibreOffice“ programa įrašytuose ODF skaičiuoklės dokumentuose atpažįstamos reikšmės Niekada neperskaičiuoti ir Visada perskaičiuoti options.
For large spreadsheets documents, optimal row height calculation depends on the cell contents formatting and also on the result of the conditional formatted formulas. This setting helps to shorten load times by controlling the optimal row height calculation.
Never recalculate - No row height will be recalculated on loading the file.
Always recalculate - All row height will be recalculated on file load.
Prompt user - Prompt user for action.