„Microsoft Office“ ir „LibreOffice“ naudojimas

„LibreOffice“ programa galima atverti ir įrašyti „Microsoft Office“ formato dokumentus, įskaitant ir „Microsoft Office Open XML“ formatą.

„Microsoft Office“ dokumentų atvėrimas

  1. Pasirinkite Failas → Atverti. „LibreOffice“ failų atvėrimo dialogo lange pasirinkite norimą atverti „Microsoft Office“ formato failą.

„MS Office“ dokumento tipas

Atveriančioji „LibreOffice“ programa

Microsoft Word: *.doc, *.docx

LibreOffice Writer

Microsoft Excel: *.xls, *.xlsx

LibreOffice Calc

Microsoft PowerPoint: *.ppt, *.pps, *.pptx

LibreOffice Impress


Įrašymas „Microsoft Office“ formatais

  1. Pasirinkite Failas → Įrašyti kaip.

  2. Išskleidžiamajame failo tipo sąraše pasirinkite vieną iš „Microsoft Office“ formatų.

„Microsot Office“ formato nustatymas numatytuoju įrašymo formatu

  1. Pasirinkite Įkėlimas ir įrašymas → Bendrosios parinktys.

  2. Parinkčių grupėje Numatytasis dokumentų formatas ir ODF nuostatos pasirinkite dokumento tipą, po to pasirinkite failo formatą, kuriuo norite tą dokumentą įrašyti.

Kai tai atliksite, kaskart įrašant failą pasirinktas failo tipas jau bus nustatytas automatiškai. Žinoma, failo įrašymo dialogo lange visada galėsite pasirinkti ir kitą failų formatą.

Daugelio „Microsoft Office“ failų konvertavimas į „OpenDocument“ formatą

Dokumentų konvertavimo vedikliu sukuriamos visų viename aplanke esančių „Microsoft Office“ dokumentų kopijos ir dokumentai konvertuojami į „OpenDocument“ formatą, naudojama „LibreOffice“ pakete. Aplanką, kuriame yra pradiniai dokumentai, ir kur įrašyti konvertuotus dokumentus, galima pasirinkti.

  1. Jei norite paleisti vediklį, pasirinkite Failas → Vedikliai → Dokumentų konvertavimas.

Makrokomandos „Microsoft Office“ ir „LibreOffice“ programose

Neskaitant keleto išimčių, tas pats makrokomandų pirminis kodas negali būti vykdomas abiejose programose: „Microsoft Office“ ir „LibreOffice“. „Microsoft Office“ programų pakete naudojamas VBA (Visual Basic for Applications) kodas, o „LibreOffice“ – „Basic“ programavimo kodas, paremtas „LibreOffice“ programų sąsaja (API). Ir nors programavimo kalba yra ta pati, tačiau skiriasi naudojami objektai ir metodai.

note

Naujausiose „LibreOffice“ programų paketo versijose galima vykdyti kai kuriuos „Excel“ programos „Visual Basic“ scenarijus, jei tokia funkcija įgalinta lange → Įkėlimas ir įrašymas → VBA savybės.


Jei vienoje programoje naudotas makrokomandas norėsite naudoti ir kitoje programoje, makrokomandas reikės pataisyti. „LibreOffice“ programa galima įkelti „Microsoft Office“ failuose esančias makrokomandas, tada makrokomandų kodą galėsite peržiūrėti ir taisyti „LibreOffice“ „Basic“ programavimo aplinkoje.

VBA makrokomandų išlaikymas arba šalinimas

Atverkite „Microsoft Office“ dokumentą, kuriame yra VBA makrokomandų. Pakeiskite tik matomą dokumento turinį (tekstą, langelių turinį, paveikslus), bet nekeiskite makrokomandų. Įrašykite dokumentą „Microsoft Office“ failų formatu. Atverkite dokumentą „Microsoft Office“ programa – VBA makrokomandos veiks kaip ir anksčiau.

VBA makrokomandas galima pašalinti iš „Microsoft Office“ dokumento jį atveriant arba įrašant.

  1. Jei norite nustatyti, kaip „LibreOffice“ turi elgtis su VBA makrokomandomis, pasirinkite Įkėlimas ir įrašymas → VBA savybės.

Paremkite mus!