Mygtukų juostų naudojimas

Mygtukų juostos „LibreOffice“ programose gali būti įtvirtintos kaip programos lango dalis, arba atlaisvintos tarsi atskiras langas. Pagal numatytąsias nuostatas matomos mygtukų juostos, o taip pat tos, kurias atveriate iš meniu Rodymas → Mygtukų juostos, yra įtvirtintos ir jų padėtis fiksuota.

Kai kuriais juostose esančiais mygtukais, pavyzdžiui, mygtuku Teksto spalva, galima atverti kitas mygtukų juostas. Spustelėkite šalia mygtuko piktogramos esančią rodyklę, kad atvertumėte kitą juostą su daugiau mygtukų.

Kai tokia juosta atverta, galima arba spustelėti norimos funkcijos mygtuką, ir juosta užsivers, arba nutempti mygtukų juostą sugriebus už pavadinimo juostos (spustelėkite ir laikykite kairįjį pelės klavišą) ir taip ją atskirti nuo pradinio mygtuko. Tokia juosta liks atverta net ir spustelėjus kurį nors mygtuką joje.

Mygtukų juostų kontekstas

Kai kurios mygtukų juostos pasirodo automatiškai priklausomai nuo konteksto. Pavyzdžiui, spustelėjus teksto dokumente esančios lentelės viduje, atveriama Lentelės mygtukų juosta. Spustelėjus numeruotoje pastraipoje, atveriama mygtukų juosta Ženklinimas ir numeravimas.

warning

Kai įjungta bendroji juosta, kitos mygtukų juostos paslepiamos.


Laikinas mygtukų juostos slėpimas

Spustelėkite mygtuką „X“ šalia mygtukų juostos pavadinimo arba iš kontekstinio meniu pasirinkite komandą Užverti mygtukų juostą. Mygtukų juosta vėl pasirodys, kai tik bus tinkamas kontekstas.

Mygtukų juostos slėpimas

Kai mygtukų juosta įjungta, pasirinkite Rodymas → Mygtukų juostos ir išsiskleidusiame meniu spustelėkite mygtukų juostos, kurią norite paslėpti, pavadinimą.

Užvertos mygtukų juostos rodymas

Įtvirtintos mygtukų juostos padėties fiksavimo atšaukimas

Dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite mygtukų juostą ir panaikinkite parinkties Įsiminti mygtukų juostos padėtį žymėjimą ją spustelėdami. Mygtukų juostos pradžioje atsiras nedidelė vertikali rankenėlė, už kurios tempiant bus galima keisti juostos vietą.

Įtvirtintos mygtukų juostos padėties fiksavimas

Mygtukų juostos padėčiai užfiksuoti kontekstiniame juostos meniu spustelėdami pažymėkite parinktį Įsiminti mygtukų juostos padėtį.

Mygtukų juostos atlaisvinimas

Spustelėkite mygtukų juostos pradžioje esančią rankenėlę ir nutempkite juostą į dokumento sritį.

Atlaisvintos mygtukų juostos įtvirtinimas

note

Ar pavyks įtvirtinti mygtukų juostas ir langus tempiant juos pele, priklauso nuo operacinės sistemos langų tvarkytuvės nuostatų. Turi būti įgalinta parinktis, kad tempiant langą būtų rodomas visas jo turinys, o ne tik kontūras.


Paremkite mus!