Tempimas iš duomenų šaltinių polangio

Iš duomenų šaltinio polangio sparčiai įterpti duomenis į teksto ar skaičiuoklės dokumentą arba sukurti formas, susietas su duomenų šaltiniu, galima tempiant.

Kopijavimo žymeklis

Kopijavimas tempiant

Jei norite atšaukti tempimu atliktą veiksmą, nustatykite žymeklį dokumente ir pasirinkite komandą Taisa → Atšaukti.

Tip Icon

Tempiant taip pat galima nukopijuoti duomenis iš dokumento į duomenų šaltinį.


Tip Icon

Teksto lentelę arba pažymėtą skaičiuoklės dokumento langelių bloką galima nutempti į lentelę duomenų šaltinio polangyje.


Tip Icon

Grynąjį tekstą tempiant galima nukopijuoti iš dokumento į duomenų lauką duomenų šaltinio polangyje.


Duomenų naudojimas teksto dokumentuose

Jei norite įterpti duomenų bazės lauką į teksto dokumentą, nuspauskite pelės klavišą ties norimo stulpelio antrašte duomenų šaltinio polangyje ir nutempkite į dokumentą. Tai labai patogu komponuojant laiškus – tiesiog nutempkite norimus laukus iš duomenų šaltinio polangio į dokumentą.

Jei norite įterpti visą įrašą, nuspauskite pelės klavišą ties eilutės antrašte ir nutempkite į dokumentą. Kai atleisite pelės klavišą, bus atvertas Duomenų bazės stulpelių įterpimo dialogo langas. Jame galima pasirinkti, ar įterpti visus duomenų bazės įrašo laukus, ir kokiu formatu juos įterpti – tekstu, lentele ar laukais. Šitaip bus įterpti visi pažymėti įrašai.

Duomenų įterpimas į skaičiuoklės dokumentą

Jei norite įterpti vieną ar kelis įrašus į skaičiuoklės dokumento lakštą, pažymėkite norimas eilutes duomenų šaltinio polangyje ir nutempkite jas į skaičiuoklės dokumentą. Duomenys bus įterpti toje vietoje, kur atleisite pelės klavišą.

Valdiklių įterpimas į teksto formą

Kai kuriate su duomenų baze susietą teksto formą, valdiklius sukurti galima tempiant iš duomenų šaltinio polangio.

Kai duomenų bazės stulpelio antraštę nutempiate į teksto dokumentą, įterpiamas laukas. Jei tempdami laikysite nuspaustus klavišus Lyg2+, bus sukurtas teksto laukas su atitinkama žyme. Teksto laukui jau bus priskirta visa formoje reikalinga informacija iš duomenų bazės.

Tempimas pele „LibreOffice“ dokumentuose

Paveikslų kopijavimas tarp dokumentų

Skaičiuoklės dokumento srities kopijavimas į teksto dokumentą

Paveikslų kopijavimas iš galerijos

Paveikslų pridėjimas į galeriją

Paremkite mus!