„LibreOffice“ grafikos rengyklės „Draw“ funkcijos

„LibreOffice“ grafikos rengykle „Draw“ galima kurti ir paprastus, ir sudėtingus brėžinius bei eksportuoti juos į daugelį populiarių grafikos formatų. Taip pat į brėžinius galima įterpti lenteles, diagramas, formules ir kitus „LibreOffice“ programomis sukurtus objektus.

Vektorinė grafika

„LibreOffice Draw“ grafikos rengykle kuriama vektorinė grafika naudojant tieses ir kreives, aprašytas matematiniais vektoriais. Vektoriais geometriškai aprašomos tiesės, ovalai ar daugiakampiai.

Trimačių objektų kūrimas

„LibreOffice Draw“ rengykle galima kurti paprastus trimačius objektus, pavyzdžiui, kubus, sferas, cilindrus, keisti jų apšvietimo šaltinį.

Tinkleliai ir traukos linijos

Tinkleliai ir traukos linijos – pagalbiniai orientyrai, palengvinantys objektų lygiavimą brėžinyje. Galima nustatyti, kad objektai būtų pritraukiami prie tinklelio linijų, traukos linijų, ar kito objekto krašto.

Objektų jungimas sąryšiams pavaizduoti

Jei reikia nurodyti sąryšius tarp objektų, grafikos rengyklėje „LibreOffice Draw“ tai galima padaryti jungiamosiomis linijomis. Jungiamosios linijos fiksuojamos prie objektų jungimo taškų ir nenutrūksta nuo objekto net kai šis tempiamas. Jungiamosios linijos naudingos braižant struktūrines schemas ar technines diagramas.

Matmenų vaizdavimas

Techninėse diagramose dažnai reikia parodyti brėžinyje vaizduojamų objektų matmenis. „LibreOffice Draw“ rengyklėje tai galima atlikti naudojant matmenų linijas.

Galerija

Galerijoje yra paveikslų, animacinių paveikslėlių, garsų ir kitokių elementų, kuriuos galima įterpti ir į brėžinius, ir į kitomis „LibreOffice“ programomis kuriamus dokumentus.

Grafikos failų formatai

„LibreOffice Draw“ parengtus brėžinius galima eksportuoti daugeliu populiarių grafikos formatų: BMP, GIF, JPG, PNG ir kt.

Paremkite mus!