Apie sluoksnius

Sluoksniai leidžia sudėti elementus susijusiuose puslapiuose. Įsivaizduokite sluoksnius kaip asmenines darbo erdves, kur galite neleisti peržiūrėti, spausdinti ar užrakinti sluoksnius.

Sluoksniai neapibrėžia objektų eiliškumo puslapyje, išskyrus Pagrindinį sluoksnį, kuris yra virš visų kitų sluoksnių.

Objektų eiliškumas puslapyje nusakomas pagal jų sukūrimo eilę. Galite pakeisti objektų eiliškumą, pasirinkę Figūros → Išdėstyti.

Sluoksnio sritis, kurioje nėra objektų, yra skaidri.

„LibreOffice“ grafikos rengyklė pateikia tris numatomus sluoksnius:

Numatytuosius sluoksnius galite pašalinti arba pervadinti. Galite pridėti savo sluoksnius, pasirinkę Įterpimas → Sluoksnis.

Maketo sluoksnis yra numatytoji darbo erdvė. Maketo sluoksnis nusako pavadinimo, teksto, objektų vietas puslapyje.

Valdiklio elementų sluoksnis gali būti naudojamas tam tikro veiksmo nespausdinamiems mygtukams. Nurodykite sluoksnio parinktį, kad nespausdinama. Objektai Valdiklio elementų sluoksnyje yra virš kitų sluoksnių objektų.

Matmenų linijų sluoksnyje braižomos, pavyzdžiui, matmenų linijos. Keisdami sluoksnius galite slėpti arba rodyti šias linijas.

tip

Galite užrakinti sluoksnį, kad apsaugotumėte jo turinį, arba neleisti sluoksnio peržiūrėti ar spausdinti. Kai įdedate naują sluoksnį, tai jis pridedamas visuose dokumento puslapiuose. Tačiau, kai pridedamas objektas sluoksnyje, jis yra tik esamame puslapyje. Jei norite, kad objektas atsirastų visuose puslapiuose, pridėkite objektą į pagrindą pasirinkę Rodymas → Pagrindas.


Paremkite mus!