Formulių įvedimas

Yra keli būdai įvesti formules: naudojant piktogramas, rašant ranka arba naudojant abu šiuos metodus.

  1. Spustelėkite ant langelio į kurį norite įvesti formulę.

  2. Spustelėkite Formulės piktogramą formulių juostoje.

    Įvesties eilutėje atsiras lygybės ženklas, galite pradėti rašyti formulę.

  3. Įvedę reikšmes, spustelėkite įvesties klavišą arba mygtuką Priimti, skaičiavimo rezultatai bus įrašyti į aktyvų langelį. Jie norite išvalyti įvesties eilutę spustelėkite klavišą Gr arba mygtuką Atsisakyti.

Formules ir reikšmes galite rašyti tiesiai į langelius, net jei nematote įvesties žymeklio. Formulės visada privalo prasidėti su lygybės ženklu.

Taip pat formulei pradėti gali spustelėti + arba - klavišus klaviatūroje. Didžiosios raidės turi būti aktyvuotos. Pavyzdžiui spustelėkite šiuos klavišus:

+ 5 0 - 8 Įvesti

Langelyje matysite rezultatą 42. Formulėje yra formulė=+50-8.

Note Icon

Jei koreguojate formulę su nuoroda į kitus langelius, nuorodos gretimuose langeliuose bus paryškintos ta pačia spalva. Langelių nuorodos dydį galite pakeisti naudodami pelę, taip pasikeis ir nuorodos formulėse.Spalvotų nuorodų rodymas gali būti išjungtas „LibreOffice“ Skaičiuoklė → Rodymas.


Tip Icon

Jei norite skaičiuoti individualius formulės elementus, pažymėkite norimą formulės elementą ir spustelėkite klavišą F9. Pavyzdžiui, formulėje =SUM(A1:B12)*SUM(C1:D12) pažemėją dalį SUM(C1:D12) ir spustelėję klavišą F9 pamatysite skaičiavimo tarpinę sumą.


Jei kuriant formulę padarysite klaidą, užrašas Klaida atsiras formulės langelyje.

Paremkite mus!