Deactivating Automatic Changes

Automatinių pakeitimų atšaukimas

Numatyta, kad „LibreOffice“ programa automatiškai taiso daugumą dažnai pasitaikančių rinkimo klaidų ir renkamam tekstui pritaiko tam tikrą formatą. Automatinį pakeitimą galite atšaukti paspaudę klavišų kombinaciją +Z.

Toliau rašoma, kaip „LibreOffice“ skaičiuoklėje aktyvinti arba atšaukti automatinius pakeitimus:

Automatinis teksto arba skaičiaus užbaigimas

Kai į lentelės langelį rašote informaciją, „LibreOffice“ skaičiuoklė automatiškai pasiūlo tinkamas įvestis, jau esančias tame pačiame stulpelyje. Ši funkcija vadinamaAutomatinė įvestis.

Jei norite įjungti arba atšaukti automatinę įvestį, pasirinkite meniu Priemonės → Automatinė įvestis.

Automatinis datos užbaigimas

„LibreOffice “ skaičiuoklė automatiškai pakeičia langelio įrašą į datą. Pavyzdžiui, įrašas 1.1 gali būti interpretuojamas kaip einamųjų metų sausio 1 d. priklausomai nuo operacinės sistemos lokalės parinkčių ir pakeistas į datą pagal pritaikytą langeliui datos formatą.

Jei norite, kad įrašas būtų suprastas kaip tekstas, įrašo pradžioje parašykite apostrofą. Jis nebus rodomas langelyje.

Kabučių keitimas

Pasirinkite komandą Priemonės → Automatinis rašybos taisymas → Automatinio taisymo parinktys. Atverkite kortelę Lokalės parinktys ir panaikinkite parinkties Pakeisti žymėjimą.

Sakinį langelyje pradėti didžiąja raide

Pasirinkite Priemonės → Automatinis rašybos taisymas, spustelėkite kortelę Parinktys ir žymimąjį langelį Sakinį pradėti didžiąja raide.

Pakeisti žodį kitu žodžiu

Pasirinkite Priemonės → Automatinis rašybos taisymas, atverkite kortelę Keitimas ir pasirinkę norimą žodžių porą spustelėkite mygtuką Šalinti.

Paremkite mus!