Datos ir laiko funkcija

Šios skaičiuoklės dokumento funkcijos yra naudojamos datos ir laiko įterpimui ir koregavimui.

Jei norite tai atlikti…

Įterpimas → Funkcija → Kategorija Datos ir laiko


note

Funkcijos, kurių pavadinimai baigiasi _ADD arba _EXCEL2003, grąžina tokius pačius rezultatus kaip ir atitinkamos Excel 2033 funkcijos be priesagos. Naudokitės funkcijomis be priesagos, kad gautumėte rezultatus pagal tarptautinius standartus.


„LibreOffice“ datos ir laiko reikšmes savyje mato kaip skaitines reikšmes. Jei datai ir laikui priskirtumėte „Skaičiaus“ formatą, jie būtų pakeisti į skaičių. Pavyzdžiui, 01/01/2000 12:00 PM būtų konvertuota į 36526.5. Prieš kablelį esanti reikšmė atitinka datą, o už kablelio esanti reikšmė nusako laiką. Jei norite matyti datą ir laiką standartiniu datos ir laiko formatu, tai galite pakeisti rankiniu būdu. Pažymėkite langelį, kuriame yra data ir laikas, iškvieskite kontekstinį meniu ir pasirinkite Langelių formatas.Puslapio ąselėje Skaičiai, naudodamiesi duotomis funkcijomis galite pakeisti skaičių formatą.

Bazinė data nuo nulinės dienos

Datos yra skaičiuojamos kaip poslinkis nuo nulinės dienos. Galite nustatyti vieną iš šių nulinių dienų:

Bazinė data

Taikymas

'12/30/1899'

(numatytas)

'01/01/1900'

(naudojamas buvusiame StarCalc 1.0)

'01/01/1904'

(naudojama Apple programinėje įrangoje)


Jei norite pakeisti bazinę datą, pasirinkite → „LibreOffice“ Skaičiuoklė → Skaičiavimai.

warning

Kopijuodami datą iš vieno skaičiuoklės dokumento į kitą, pažiūrėkite, kad abu skaičiuoklės dokumentai būtų nustatyti pagal tokią pat bazinę datą. Jei bazinė data skirsis, rodomos datos taip pat skirsis.


Metai be šimtmečių

Pasirinkę → „LibreOffice“ → Bendrosios parinktys galite rasti sritį pavadinimu Metai be šimtmečių(du skaitmenys). Tai nurodys periodą, kuriam bus pritaikyta dviejų skaitmenų informacija. Atsiminkite, kad čia pakeisti parametrai gali turėti įtakos kai kurioms funkcijoms.

note

Vedant datas kaip formulės dalis, brūkšneliai, naudojami kaip datos skirtukai, yra atpažįstami kaip aritmetiniai veiksmai. Tai reiškia, kad datos, įvestos tokiu formatu, nebus atpažintos kaip datos ir grąžins klaidingus rezultatus. Norėdami, kad datos nebūtų interpretuojamos kaip formulės dalis, naudokite funkcija DATE, pavyzdžiui DATE(1954;7;20), arba datą rašykite tarp kabučių ir naudokite ISO 8601 žymėjimą, pavyzdžiui "1954-07-20". Stenkitės nenaudoti datos formatų, kurie priklauso nuo lokalės, tokių kaip "07/20/54", nes jei dokumentas bus pakrautas iš skirtingos lokalės skaičiavimai gali būti klaidingi.


tip

Įmanomas vienareikšmiškas ISO 8601 datos ir laiko išplėstinio formato su skirtukais konvertavimas. Jei atsiranda klaida #VALUE!, nuimkite žymėjimą nuo Generuoti klaidos pranešimą #VALUE! → „LibreOffice“ Skaičiuoklė → Formulės → Parinkti sekcijoje Išsamios skaičiavimo nuostatos sąrašo langelyje Konvertavimas iš teksto į skaičius.


note

Laiko skalių informacija Datos ir laiko funkcijose ir langeliuose nenaudojama.


Funkcijos

Datos ir laiko funkcija

DATE

DATEIF

DATEVALUE

DAY

DAYS

DAYS360

DAYSINMONTH

DAYSINYEAR

EASTERSUNDAY

EDATE

EOMONTH

HOUR

ISLEAPYEAR

ISOWEEKNUM

MINUTE

MONTH

MONTHS

NETWORKDAYS

NETWORKDAYS.INTL

NOW

SECOND

TIME

TIMEVALUE

TOADY

WEEKDAY

WEEKNUM

WEEKNUM_EXCEL2003

WEEKNUM_OOO

WEEKS

WEEKSINYEAR

WORKDAY

WORKDAY.INTL

YEAR

YEARFRAC

YEARS

Paremkite mus!