Dirbama su VBA makrokomandomis

„Visual Basic for Applications“ (VBA) yra „Microsoft Visual Basic“ paketas, integruotas visose „Microsoft Office“ programose.

Parama VBA nėra išsami, tačiau ji apima didelę dalį įprastų naudojimo modelių. Daugelyje makrokomandų „Excel“ API naudojamas valdomas objektų rinkinys (pvz., intervalas, lakštas, darbaknygė ir kt.), o palaikymas apima tuos objektus ir dažniausiai naudojamą tų objektų metodą ar savybes.

Įkeliami „Microsoft Office“ dokumentai su vykdomomis VBA makrokomandomis

Pasirinkite → Įkelti/Įrašyti → VBA savybės ir pažymimas Vykdomas kodas žymimasis langelis. Tada įkeliama ir atveriamas dokumentas.

Vykdomasis kodas

VBA (Visual Basic for Applications) kodas įkeliamas paruošus jį vykdymui. Jei šis langelis nepažymėtas, VBA kodas bus rodomas kaip komentarai, kad kodą būtų galima peržiūrėti, bet ne vykdyti.

tip

Įkėlus VBA kodą, „LibreOffice“ programa į kiekvieną „Basic“ modulį įterpia sakinį Option VBASupport 1 – jis reikalingas VBA sakinių, funkcijų ir objektų suderinamumui, nors ir ribotam. Daugiau informacijos ieškokite skyriuje Option VBASupport sakinys.


Vykdyti VBA makrokomandas

VBA makrokomandos vykdymos taip pat, kaip ir „LibreOffice Basic“ makrokomandos.

Warning Icon

Kadangi VBA palaikymas nėra baigtas, gali tekti taisyti VBA kodą ir užbaigti trūkstamą palaikymą naudojant „LibreOffice Basic“ objektus, sakinius ir funkcijas.


Taisyti VBA makrokomandas

VBA makrokomandosgali būti taisomos naudojant „LibreOffice Basic“ IDE.

Paremkite mus!