LibreOffice „Basic“ kalbos aiškinamasis žodynas

Aiškinamasis žodynas paaiškina techninius terminus, kuriuos galite rasti, kai dirbate su LibreOffice „Basic“ kalba.

Matavimo vienetai

LibreOffice Pagrindinis, metodo parametro arba savybės vieneto informacija gali būti nurodyta kaip sveikasis skaičius arba ilgojo sveikojo skaičiaus išraiška be vieneto arba kaip plačioji eilutė turinti vienetą. Jeigu nėra vienetų metode, tuomet numatytąsis vienetas būna apibrėžiamas aktyviam dokumento tipui, kuris ir bus panaudotas. Jeigu parametras yra kaip rašmens eilutė apimanti matavimo vienetą, numatytoji nuostata bus nepaisoma. Numatytąsis vienetas dokumento tipui gali būti nustatytas → (Dokumento tipas) → Bendras.

Spalvos

LibreOffice Pagrindinis, spalvos yra traktuojamos kaip sveikojo skaičiaus reikšmė. Spalvos užklausų rezultato reikšmė irgi yra sveikojo skaičiaus reikšmės. Kai apibrėžiamos savybės, spalvos gali būti nurodytos naudojant RGB kodą, kuris yra konvertuojamas į ilgą sveikojo skaičiaus reikšmę, naudojant RGB funkciją.

Trupmenos kablelis

Kai skaičiai yra konvertuojami, LibreOffice „Basic“ kalba naudoja lokalės nustatymus sistemai, kad nustatytų dešimtainio ir tūkstantojo skirtuko tipą.

Elgesys turi efektą ties neišreikštu konvertavimu (1 + "2.3" = 3.3) tiap pat kaip ir funkcija IsNumeric.

Twips

Twip yra ekranui nepriklausomas vienetas, kuris naudojamas apibrėžti tolygią poziciją ir dydį ekrano elementų visose rodymo sistemose. Twip yra 1/1440 colio arba 1/20 spausdintuvo taško. Yra 1440 twips coliui arba apie 567 twips centimetrui.

URL užrašas

URLs (Universalusis ištekliaus identifikatorius) yra naudojami nustatyti ištekliaus vietą, pavyzdžiui failo failų sistemoje, tipiškai tinklo aplinkos viduje. URL susideda iš protokolo specifikatoriaus, serverio specifikatoriaus bei failo ir adreso specifikatoriaus:

protokolas://serverio.pavadinimas/adresas/į/failą.html

Dažniausias URL naudojamas yra internete nurodyti tinklalapius. Pavyzdžiui protokolai yra http, ftp, arba failas. failas protokolo specifikatorius yra naudojamas nurodant failą vietinėje failų sistemoje.

URL užrašas neleidžia naudoti tam tikrų rašmenų. Šie rašmenys arba būna pakeisti kitais arba užkoduoti. Pasvirasis brūkšnys (/) yra naudojamas kaip adreso skirtukas. Pavyzdžiui, failas nurodytas kaip C:\Users\alice\Documents\My File.odt vietiniame serveryje „Windows užrašas“ tampa file:///C:/Users/alice/Documents/My%20File.odt URL užraše.

Paremkite mus!