Add-in Functions, List of Analysis Functions Part Two

note

The Add-in functions are supplied by the UNO com.sun.star.sheet.addin.Analysis service.


Para acceder a esta orde...

Inserir - Función - categoría Suplemento


IMABS

O resultado é o valor absoluto dun número complexo.

Sintaxe

IMABS (\ "Númerocomplexo")

ComplexNumber is a complex number that is entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplo

IMSQRT("1+i") devolve "1,09868+0,45509+i"

IMCOS

Returns the cosine of a complex number.

IMCOSH

Returns the hyperbolic cosine of a complex number.

IMCOT

Returns the cotangent of a complex number.

IMCSC

Returns the cosecant of a complex number.

IMCSCH

Returns the hyperbolic cosecant of a complex number.

IMSEC

Returns the secant of a complex number.

IMSECH

Returns the hyperbolic secant of a complex number.

IMSIN

Returns the sine of a complex number.

IMSINH

Returns the hyperbolic sine of a complex number.

[text/scalc/01/func_imtan.xhp#imtan_head not found].

Returns the tangent of a complex number.

CONVERT

Converte un valor dunha unidade de medida para o valor correspondente noutra unidade de medida. Entre as unidades de medidas directamente como texto entre comiñas ou como unha referencia. Se introducir as unidades de medida en celas, eles deben corresponder exactamente coa lista seguinte, que distingue entre maiúsculas: Por exemplo, a fin de introducir un minúsculas l (por litro) nunha célula, introduce o apóstrofo 'inmediatamente seguido por l .

Propiedade

Unidades

Grosor

g , sg, LBM, u , OZM, pedra, ton, gran, pweight, hweight, shweight, brton

Lonxitude

m , mi, nmi, en, ft, yd, ang, Pica, ell, parsec , Lightyear , survey_mi

Hora

yr, día, hora, mn, sec , s

Presión

Pa , atm , a , mmHg , Torr, psi

Forza

N , dyn , dy , lbf, lagoa

Enerxía

J , e , c , cal , eV , ev , HPH, Wh , wh , flb, BTU, BTU

Potencia

W , w , HP, PS

Forza do campo

T , ga

Temperatura

C, F, K , kel , Reau, Ránking

Volume

l , L , lt , culler de té, culler de sopa, oz, vaso, pt, us_pt, qt, gala, m3 , MI3, Nmi3, in3, FT3, jd3, ang3, Pica3, tambor, alqueire, regton, Schooner, Middy, Vidro

Área

m2 , mi2, Nmi2, in2, FT2, yd2, Ang2 , pICA2, Morgen, aire , acre, ha

Velocidade

m / s , m / s , m / h, mph, kn, admkn

Información

bit , byte


As unidades de medida en negriña pode ser precedido por un carácter de prefixo desde a seguinte lista:

Prefixo

Multiplicador

Y (yotta)

10 ^ 24

Z (zetta)

10 ^ 21

E (Exa)

10 ^ 18

P (peta)

10 ^ 15

T (tera)

10 ^ 12

G (xiga)

10 ^ 9

M (mega)

10 ^ 6

k (kilo)

10 ^ 3

h (hecto)

10 ^ 2

e (deca)

10 ^ 1

d (deci)

10 ^ -1

c (centi)

10 ^ -2

m (Milli)

10 ^ -3

u (micro)

10 ^ -6

n (nano)

10 ^ -9

p (pico)

10 ^ -12

f (femto)

10 ^ -15

un (Atto)

10 ^ -18

z (Zepto)

10 ^ -21

y (Yocto)

10 ^ -24


Information units "bit" and "byte" may also be prefixed by one of the following IEC 60027-2 / IEEE 1541 prefixes:

ki kibi 1024

Mi mebi 1048576

Gi gibi 1073741824

Ti Tebi 1099511627776

Pi pebi 1125899906842620

Ei exbi 1152921504606850000

Zi Zebi 1180591620717410000000

Yi Yobi 1208925819614630000000000

note

The functions whose names end with _ADD or _EXCEL2003 return the same results as the corresponding Microsoft Excel 2003 functions without the suffix. Use the functions without suffix to get results based on international standards.


Sintaxe

CONVERT(Number; "FromUnit"; "ToUnit")

Número é o número a ser convertido.

FromUnit é a unidade da cal conversión se produciron.

ToUnit é a unidade á que conversión se produciron. Ambas as unidades teñen que ser do mesmo tipo.

Exemplo

=CONVERT(10;"HP";"PS") returns, rounded to two decimal places, 10.14. 10 HP equal 10.14 PS.

=CONVERT(10;"km";"mi") returns, rounded to two decimal places, 6.21. 10 kilometers equal 6.21 miles. The k is the permitted prefix character for the factor 10^3.

FACTDUPLO

Devolve o dobre factorial dun número.

Sintaxe

FACTDOUBLE(número)

Volve Number !! , o dobre factorial de Number , onde Number é un número enteiro maior ou igual a cero .

Para aínda números FACTDOUBLE (n) regresa:

2*4*6*8* ... *n

Por estraño números FACTDOUBLE (n) regresa:

1*3*5*7* ... *n

FACTDOUBLE (0) devolve 1, por definición.

Exemplo

FACTDOUBLE(7) devolve 105

FACTDOUBLE(7) devolve 105

FACTDOUBLE(7) devolve 105

IMDIV

O resultado é a división de dous números complexos.

Sintaxe

IMDIV("Numerator"; "Denominator")

Numerator, Denominator are complex numbers that are entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplo

IMDIV("12+i";"12-i") devolve "0,986207+0,16551i"

IMRAÍZ

O resultado é a raíz cadrada dun número complexo.

Sintaxe

IMSQRT (\ "Númerocomplexo")

ComplexNumber is a complex number that is entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplo

IMSQRT("1+i") devolve "1,09868+0,45509+i"

IMSUBTR

O resultado é a subtracción de dous números complexos.

Sintaxe

IMSUB("ComplexNumber1"; "ComplexNumber2")

ComplexNumber is a complex number that is entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplo

IMSQRT("1+i") devolve "1,09868+0,45509+i"

IMPOT

O resultado é o Númerocomplexo elevado á potencia de Number .

Sintaxe

IMPOWER (\ "Númerocomplexo"; Number)

ComplexNumber is a complex number that is entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Número é o expoñente.

Exemplo

IMPOWER("4-i";2) devolve "15-8i"

IMARGUMENTO

O resultado é o argumento (o ángulo phi) dun número complexo.

Sintaxe

IMARGUMENT (\ "Númerocomplexo")

ComplexNumber is a complex number that is entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplo

IMSQRT("1+i") devolve "1,09868+0,45509+i"

IMAXINARIO

O resultado é o coeficiente imaxinario dun número complexo.

Sintaxe

Imaxinario (\ "Númerocomplexo")

ComplexNumber is a complex number that is entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplo

COMBIN(5;5) devolve 1

IMREAL

O resultado é o coeficiente real dun número complexo.

Sintaxe

IMREAL (\ "Númerocomplexo")

ComplexNumber is a complex number that is entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplo

IMSQRT("1+i") devolve "1,09868+0,45509+i"

IMCONX

O resultado é o complemento complexo conxugado dun número complexo.

Sintaxe

IMCONJUGATE (\ "Númerocomplexo")

ComplexNumber is a complex number that is entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplo

= IMCONJUGATE (\ "1 + j") dá 1-j.

IMLOG2

O resultado é o logaritmo binario dun número complexo.

Sintaxe

IMLOG2 (\ "Númerocomplexo")

ComplexNumber is a complex number that is entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplo

= IMLOG2 (\ "1 + j") dá 0,50 + 1.13j (redondeado).

IMLOG10

O resultado é o logaritmo común (á base 10) dun número complexo.

Sintaxe

IMLOG10 (\ "Númerocomplexo")

ComplexNumber is a complex number that is entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplo

= IMLOG10 (\ "1 + j") dá 0,15 + 0.34j (redondeado).

IMLN

O resultado é o logaritmo natural (á base e) dun número complexo. A constante e ten un valor de preto de 2,71828182845904.

Sintaxe

IMLN (\ "Númerocomplexo")

ComplexNumber is a complex number that is entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplo

= IMLN (\ "1 + j") dá 0,35 + 0.79j (redondeado).

OCTABIN

O resultado é o número binario ao número octal entrou.

Sintaxe

OCT2BIN(Number [; Places])

Número é o número octal. O número pode ter un máximo de 10 prazas. O bit máis significativo é o bit de sinal, os bits seguintes voltar o valor. Os números negativos insírense como complemento de dous.

Lugares é o número de prazas para ser emitido.

Exemplo

=OCT2BIN(3;3) devolve 011.

Función

OCTADEC

O resultado é o número decimal ao número octal entrou.

Sintaxe

OCT2DEC (Number)

Número é o número octal. O número pode ter un máximo de 10 prazas. O bit máis significativo é o bit de sinal, os bits seguintes voltar o valor. Os números negativos insírense como complemento de dous.

Exemplo

=OCT2DEC(144) devolve 100.

OCTAHEX

O resultado é o número hexadecimal ao número octal entrou.

Sintaxe

OCT2HEX(Number [; Places])

Número é o número octal. O número pode ter un máximo de 10 prazas. O bit máis significativo é o bit de sinal, os bits seguintes voltar o valor. Os números negativos insírense como complemento de dous.

Lugares é o número de prazas para ser emitido.

Exemplo

=OCT2HEX(144;4) devolve 0064.

IMEXP

O resultado é o poder de e co número complexo. A constante e ten un valor de preto de 2,71828182845904.

Sintaxe

IMEXP (\ "Númerocomplexo")

ComplexNumber is a complex number that is entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplo

= IMEXP (\ "1 + j") dá 1,47 + 2.29j (redondeado).

COMPLEXO

O resultado é un número complexo, que é devolto a partir dun coeficiente real e un coeficiente imaxinario.

Sintaxe

COMPLEX(RealNum; INum [; Suffix])

RealNum é o coeficiente real do número complexo.

iNum é o coeficiente imaxinario do número complexo.

Suffix is a list of options, "i" or "j".

Exemplo

COMBIN(5;5) devolve 1

IMPRODUTO

The result is the product of a set of complex numbers.

Sintaxe

IMPRODUCT(Complex 1 [; Complex 2 [; … [; Complex 255]]])

Complex 1, Complex 2, … ,Complex 255 are complex numbers, references to cells or to cell ranges of complex numbers. Complex numbers are entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplo

= IMPRODUCT (\ "3 + 4J";"5-3j") dá 27 + 11J.

IMSUMA

The result is the sum of a set of complex numbers.

Sintaxe

IMSUM(Complex 1 [; Complex 2 [; … [; Complex 255]]])

Complex 1, Complex 2, … ,Complex 255 are complex numbers, references to cells or to cell ranges of complex numbers. Complex numbers are entered in the form "x+yi" or "x+yj".

Exemplo

= IMSUM (\ "13 + 4J";"5 + 3j") dá 18 + 7J.

Precisamos da súa axuda!