Uue värvi valimine

LibreOffice võimaldab defineerida oma värve kasutades dialoogi Värvi valimine kahemõõtmelist graafilist ja arvulist värvikaarti.

Selle käsu kasutamiseks...

Vali Vormindus - Ala - Ala, klõpsa nupul Värv ja seejärel nupul Vali

Ikoon

Klõpsa dialoogi Ruumilised efektid kaardi Valgustus nupul Värvide dialoog


Värvi valimise aken

Ekraanipilt värvi valimise aknast

Värvi valimise dialoogiaken koosneb neljast põhialast.

Uue värvi valimiseks klõpsa vasemal suures värvialas. Selle ala abil saab muuta RGB- või HSB-värvimudeli kahte värvikomponenti: nimelt neid, mis ei ole dialoogi paremal pool raadionupuga valitud.

Allosas oleva värviriba paremal pool kuvatakse algset värvi, mis oli määratud kaardil Värvid.

Allosas oleva värviriba vasakul pool kuvatakse selles dialoogis parajasti valitud värvi.

note

LibreOffice kasutab värvide printimiseks ainult RGB-värvimudelit. CMYK-juhtelemendid on lisatud CMYK-tähistusega värvide väärtuste sisestamise lihtsustamiseks.


RGB

Punane

Määrab, et püstine värviliugur muudab punase komponendi väärtust ning kahemõõtmeline värviruut rohelise ja sinise väärtust. Lubatud väärtused on 0 kuni 255.

Roheline

Määrab, et püstine värviliugur muudab rohelise komponendi väärtust ning kahemõõtmeline värviruut punase ja sinise väärtust. Lubatud väärtused on 0 kuni 255.

Sinine

Määrab, et püstine värviliugur muudab sinise komponendi väärtust ning kahemõõtmeline värviruut rohelise ja punase väärtust. Lubatud väärtused on 0 kuni 255.

Hex #

Kuvab (ja määrab) RGB-värvimudeli värviväärtuse väljendatuna kuueteistkümnendarvuna.

HSB

Toon

Määrab, et püstine värviliugur muudab tooni komponendi väärtust ning kahemõõtmeline värviruut küllastuse ja heleduse väärtust. Väärtusi väljendatakse kraadides vahemikus 0 kuni 359.

Küllastus

Määrab, et püstine värviliugur muudab küllastuse komponendi väärtust ning kahemõõtmeline värviruut tooni ja heleduse väärtust. Väärtusi väljendatakse protsendina (vahemikus 0 kuni 100).

Heledus

Määrab, et püstine värviliugur muudab heleduse komponendi väärtust ning kahemõõtmeline värviruut tooni ja küllastuse väärtust. Väärtusi väljendatakse protsendina (vahemikus 0 kuni 100).

CMYK

Tsüaan

Määrab tsüaani väärtuse CMYK-värvimudelis.

Magenta

Määrab magenta väärtuse CMYK-värvimudelis.

Kollane

Määrab kollase värvi väärtuse CMYK-värvimudelis.

Must

Määrab musta värvi (ehk võtme) väärtuse CMYK-värvimudelis.

Palun toeta meid!