Uute UNO-komponentide lÔimimine

Programmeerijad vĂ”ivad kirjutada ja integreerida omi UNO (Universal Network Objects) komponente LibreOffice'isse. Neid uusi komponente saab lisada LibreOffice'i menĂŒĂŒdesse ja tööriistaribadele; neid nimetetakse "Lisakomponentideks".

Uute komponentide integreerimist toetavad mÔned töövahendid ja teenused. TÀpsemalt on sellest kirjutatud juhendis LibreOffice Developer's Guide. Kolm pÔhilist sammu on jÀrgnevad:

  1. Uute komponentide registreerimine LibreOffice'is. Seda saab teha töövahendi unopkg abil, mis asub kataloogis {installpath}program.

  2. Uue komponendi integreerimine teenusena. Abiks on teenused ProtocolHandler ja JobDispatch, tÀiendavat teavet saab juhendist LibreOffice Developer's Guide.

  3. Kasutajaliidese muutmine (menĂŒĂŒd vĂ”i tööriistaribad). Seda saab teha peaaegu automaatselt, kui kirjutada XML-tekstifail, mis kirjeldab muudatusi. TĂ€iendavat teavet saab juhendist LibreOffice Developer's Guide.

Lisakomponentide abil saab laiendada LibreOffice'i funktsionaalsust. Need ei ole seotud , mis vÔimaldavad lisada uusi funktsioone LibreOffice Calci.

Palun toeta meid!