Sortimine ja rĂĽhmitamine

Aruandekoostaja dialoogis Sortimine ja rühmitamine saad valida aruandes sorditavad väljad ja väljad, mis rühma moodustamiseks koos hoitakse. Kui rühmitad aruannet kindla välja alusel, hoitakse kõiki kirjeid, millel on sama väärtus mis sellel väljal, ühes rühmas koos.

Kastis Rühmad kuvatakse väljad suunaga ülalt alla. Loendis oleva välja üles- või allapoole liigutamiseks vali soovitud väli ja klõpsa nupul Nihuta üles või Nihuta alla.

Sortimist ja rühmitamist rakendatakse loendi järjestuses suunaga ülalt allla.

Vaikimisi luuakse uus rühm iga valitud väljal oleva kirjega võrreldes muutunud väärtuse korral. Sõltuvalt välja tüübist saab seda omadust muuta.

  1. Tekstiväljade korral saab valida prefiksimärgid ja sisestada allolevasse kasti märkide arvu n. Kirjed, mis on n arvu algusmärkide puhul identsed, hoitakse rühmana koos.

  2. Kuupäeva- ja kellaajaväljade korral saab kirjeid rühmitada aasta, kvartali, kuu, nädala, päeva, tunni või minuti alusel. Lisaks saab määrata nädalate ja tundide intervalli: intervall "2 nädalat" rühmitab andmed kahenädalastesse rühmadesse, intervall "12 tundi" aga poolepäevastesse rühmadesse.

  3. Raha- ja arvuväljadele ning loenduriväljadele (AutoNumber ) saab määrata intervalli.

Kui määrad, et samu kirjeid hoitakse samal leheküljel koos, on sul kolm valikut:

  1. Ei – lehekülje piirjooni ei võeta arvesse.

  2. Kogu rühm – prindib rühma päise ja jaluse ning detailide sektsiooni samale leheküljele.

  3. Koos esimese detailiga – prindib rühma päise leheküljele ainult juhul, kui leheküljele mahub ka esimene detailikirje.

Palun toeta meid!