Hlavní dokument a jeho přílohy

Hlavní dokument Vám umožní spravovat velké dokumenty jako je např. kniha s mnoha kapitolami. Hlavní dokument můžete být použit jako kontejner pro jednotlivé soubory aplikace LibreOffice Writer. Tyto jednotlivé dokumenty se nazývají přílohy.

Vlastnosti hlavního dokumentu

Ikona poznámky

Když do hlavního dokumentu přidáte dokument nebo vytvoříte novou přílohu, v hlavním dokumentu je vytvořen odkaz. Obsah přílohy není možné v hlavním dokumentu přímo upravovat, ale je možné použít navigátor a jednotlivé přílohy otevřít a upravit.


Příklad použití stylů

Hlavní dokument master.odm se skládá z nějaké textu a odkazů na přílohy sub1.odt a sub2.odt. V každé příloze je definován styl odstavce Styl1 a přílohy jsou uloženy.

Když uložíte hlavní dokument, importují se do něj styly z příloh. Nejprve se importuje nový styl Styl1 ze souboru sub1.odt. Poté se importují styly ze sub2.odt, ale Styl1 již se v hlavním dokumentu vyskytuje, takže se ze sub2.odt neimportuje.

V hlavním dokumentu nyní vidíte nový styl Styl1 z první přílohy. Všechny odstavce se stylem Styl1 v hlavním dokumentu se zobrazí s atributy Stylu1 z první přílohy. Ovšem druhá příloha se nezmění. Odstavce se stylem Styl1 z druhé přílohy uvidíte s jinými atributy v závislosti na tom, zda otevřete sub2.odt přímo, nebo jako část hlavního dokumentu.

Ikona tipu

Abyste předešli zmatkům, použijte pro hlavní dokument a jeho přílohy stejnou šablonu. Pokud vytvoříte hlavní dokument a přílohy z existujícího dokumentu, provede se to automaticky. Použijte příkaz Soubor - Odeslat - Vytvořit hlavní dokument.


Podpořte nás!