Vytvoření hromadného dopisu

Pro vytvoření hromadného dopisu potřebujete textový dokument obsahující pole pro adresu a databázi adres. Potom je možné zkombinovat nebo sloučit adresy a textový dokument a výsledek buď vytisknout, nebo odeslat e-mailem.

note

Pokud je dokument ve formátu HTML, v e-mailu se neodešlou vložené ani odkazované obrázky.


Vytvořit hromadné dopisy vám pomůže Průvodce hromadnou korespondencí.

Pro vytvoření hromadného dopisu

 1. Zvolte Nástroje - Průvodce hromadnou korespondencí.

  Bude zobrazen dialog průvodce hromadnou korespondencí. Následující příklad je jednou z mnoha možností jak se pohybovat po stránkách průvodce:

 2. Vyberte Začít ze šablony a klepněte na tlačítko Procházet.

  Zobrazí se dialog Nový.

 3. V levém seznamu vyberte Obchodní korespondence a potom v pravém seznamu Moderní obchodní dopis. Dialogové okno šablony zavřete klepnutím na tlačítko OK a poté klepněte v průvodci na tlačítko Další.

 4. Zvolte Dopis a klepněte na Další.

 5. V dalším kroku průvodce ověřte klepnutím na tlačítko Vybrat seznam adres, že používáte správný seznam adres. Chcete-li použít blok s adresou, vyberte typ bloku s adresou, v případě potřeby přiřaďte datová pole a klepněte na Další.

 6. V dalším kroku následuje Vytvoření oslovení. Zrušte zaškrtnutí pole Vložit personalizované oslovení. Pod položkou Obecné oslovení vyberte oslovení, které chcete použít v horní části všech dopisů.

 7. Chcete-li umístit pole hromadné korespondence kamkoliv jinam do dokumentu, vyberte příslušný sloupec ve zdroji adres a poté přetáhněte záhlaví do dokumentu na místo, kde chcete mít pole. Ujistěte se, že je vybrán celý sloupec.

 8. Klepněte na Další a poté Dokončit a vytvoří se hromadná pošta.

Podpořte nás!