Lišta Nástroje

Lišta Nástroje obsahuje často používané funkce.

Přiblížit

Zvětší měřítko zobrazení vzorce o 25 %. Aktuální míra přiblížení je zobrazena ve stavovém řádku. Vybrat míru přiblížení je možné v místní nabídce stavového řádku. Přiblížení lze nastavit také v místní nabídce pracovní plochy.

Ikona

Přiblížit

Oddálit

Zmenší měřítko zobrazení vzorce o 25 %. Aktuální míra přiblížení je zobrazena ve stavovém řádku. Vybrat míru přiblížení je možné v místní nabídce stavového řádku. Přiblížení lze nastavit také v místní nabídce pracovní plochy.

Ikona

Oddálit

100 %

Zobrazí dokument ve skutečné velikosti.

Ikona

Přiblížení 100 %

Zobrazit vše

Zobrazí celý vzorec v maximální možné velikosti tak, aby byly vidět všechny prvky. Vzorec se zmenší nebo zvětší, aby v pracovní ploše byly zobrazeny všechny části vzorce. Aktuální míra přiblížení je zobrazena ve stavovém řádku. Prostřednictvím místní nabídky je k dispozici seznam předvolených přiblížení. Příkazy pro změnu přiblížení obsahuje také místní nabídka pracovní plochy. Příkazy a ikony pro změnu velikosti nejsou dostupné ve vložených objektech programu Math, pouze v dokumentech programu Math.

Ikona

Zobrazit vše

Aktualizovat

Příkaz aktualizuje vzorec v okně dokumentu.

Je-li zapnuta volba Automatická aktualizace zobrazení, změny provedené v okně Příkazy jsou automaticky aktualizovány.

Ikona

Aktualizovat

Kurzor pro vzorce

Klepnutím na tuto ikonu na liště Nástroje lze zapnout nebo vypnout kurzor ve vzorci. Je-li kurzor ve vzorci aktivní, potom je část vzorce, ve které je umístěn kurzor v okně Příkazy, označena tenkým okrajem.

Ikonka

Kurzor pro vzorce

Symboly

Otevře dialogové okno Symboly, kde si můžete vybrat symbol, který chcete vložit do vzorce.

Ikonka

Symboly

Podpořte nás!