Lišta Nástroje

Lišta Nástroje obsahuje často používané funkce.

Přiblížit

Zvětší měřítko zobrazení vzorce o 25 %. Aktuální míra přiblížení je zobrazena ve stavovém řádku. Vybrat míru přiblížení je možné v místní nabídce stavového řádku. Přiblížení lze nastavit také v místní nabídce pracovní plochy.

Ikona Přiblížit

Přiblížit

Oddálit

Zmenší měřítko zobrazení vzorce o 25 %. Aktuální míra přiblížení je zobrazena ve stavovém řádku. Vybrat míru přiblížení je možné v místní nabídce stavového řádku. Přiblížení lze nastavit také v místní nabídce pracovní plochy.

Ikona Oddálit

Oddálit

100 %

Zobrazí dokument ve skutečné velikosti.

Ikona Přiblížení 100 %

Přiblížení 100 %

Zobrazit vše

Zobrazí celý vzorec v maximální možné velikosti tak, aby byly vidět všechny prvky. Vzorec se zmenší nebo zvětší, aby v pracovní ploše byly zobrazeny všechny části vzorce. Aktuální míra přiblížení je zobrazena ve stavovém řádku. Prostřednictvím místní nabídky je k dispozici seznam předvolených přiblížení. Příkazy pro změnu přiblížení obsahuje také místní nabídka pracovní plochy. Příkazy a ikony pro změnu velikosti nejsou dostupné ve vložených objektech programu Math, pouze v dokumentech programu Math.

Ikona Zobrazit vše

Zobrazit vše

Aktualizovat

Příkaz aktualizuje vzorec v okně dokumentu.

Je-li zapnuta volba Automatická aktualizace zobrazení, změny provedené v okně Příkazy jsou automaticky aktualizovány.

Ikona Aktualizovat

Aktualizovat

Kurzor pro vzorce

Klepnutím na tuto ikonu na liště Nástroje lze zapnout nebo vypnout kurzor ve vzorci. Je-li kurzor ve vzorci aktivní, potom je část vzorce, ve které je umístěn kurzor v okně Příkazy, označena tenkým okrajem.

Ikona Kurzor pro vzorce

Kurzor pro vzorce

Symboly

Otevře dialogové okno Symboly, kde si můžete vybrat symbol, který chcete vložit do vzorce.

Ikona Symboly

Symboly

Podpořte nás!