Příklady pro aplikaci LibreOffice Math

V následující části je uvedeno několik příkladů vzorců pro běžné použití v aplikaci LibreOffice Math.

Symboly s indexy

Následující příklad objasňuje způsob vytváření symbolů s indexy v aplikaci LibreOffice Math. Tento příklad lze pomocí schránky zkopírovat do okna Příkazy a použít ve vzorci.

Symboly s indexy

Toto je další příklad vytváření symbolů s indexy v aplikaci LibreOffice Math. Tento příklad lze pomocí schránky zkopírovat do okna Příkazy a použít ve vzorci.

Symboly s indexy

Níže je uveden třetí příklad vytváření symbolů s indexy v aplikaci LibreOffice Math. Tento příklad lze zkopírovat do schránky a použít ve vzorci v okně Příkazy.

Matice

Příklad, jak v LibreOffice Math vytvořit matici. Pokud chcete tento příklad použít ve vlastním vzorci, zkopírujte jej do okna Příkazy.

Matice s různou velikostí písma

Příklad, jak v LibreOffice Math vytvořit matici s různou velikostí písma. Tento příklad můžete zkopírovat do okna Příkazy a použít ve vlastním vzorci.

Matice s tučným písmem

Příklad, jak v LibreOffice Math vytvořit matici s tučným písmem. Pokud chcete tento příklad použít ve vlastním vzorci, zkopírujte jej do okna Příkazy.

Funkce

Příklad, jak v LibreOffice Math vytvořit funkce. Pokud chcete tento příklad použít ve vlastním vzorci, zkopírujte jej do okna Příkazy.

Odmocnina

Příklad, jak v LibreOffice Math vytvořit odmocninu. Pokud chcete tento příklad použít ve vlastním vzorci, zkopírujte jej do okna Příkazy.

Meze integrálu a sumy, velikost písma

Příklad, jak v LibreOffice Math používat různá písma a velikosti písma ve vzorcích.

Atributy

Tato část obsahuje příklad, jak můžete ve vzorci LibreOffice Math použít různé atributy.

Podpořte nás!