Načtení seznamů barev, přechodů a šrafování

Pro organizování barev, přechodů nebo šrafování můžete použít seznamy. LibreOffice poskytuje několik seznamů, které je možné načíst do vašeho dokumentu. Pokud chcete, je možné přidávat nebo ubírat prvky seznamů, nebo dokonce vytvořit vlastní seznamy.

Pro načtení seznamu barev:

  1. Zvolte Formát - Oblast a klepněte na kartu Barvy.

  2. Klepněte na ikonu Načíst seznam barev.

  3. Najděte seznam barev, který si přejete načíst, a klepněte na Otevřít. Soubor seznamu barev má formát [jméno_souboru].soc.

Pro uložení seznamu barev klepněte na ikonu Uložit seznam barev, zadejte jméno souboru a klepněte na Uložit.

Seznam barev freiFarbe HLC využívá model CIELAB a je optimalizovaný pro profesionální tisk CMYK. Barvy v seznamech Web a HTML jsou optimalizované pro displeje s barevnou hloubkou 256 barev. Palety „LibreOffice“ a „Material“ obsahující oficiální paletu pro LibreOffice, resp. pro Material design. Paleta tonal.soc nabízí sadu barev uspořádaných podle kontrastu svítivosti, které fungují na různém hardwaru.

Pro načtení seznamu přechodů:

  1. Zvolte Formát - Oblast a klepněte na kartu Přechody.

  2. Klepněte na ikonu Načíst seznam přechodů.

  3. Najděte seznam přechodů, který si přejete načíst, a klepněte na Otevřít. Soubor seznamu přechodů má formát [jméno_souboru].sog.

Pro uložení seznamu přechodů klikněte na ikonu Uložit seznam přechodů, zadejte název souboru a poté klikněte na tlačítko Uložit.

Pro načtení seznamu šrafování:

  1. Zvolte Formát - Oblast a klepněte na kartu Šrafování.

  2. Klepněte na ikonu Načíst seznam šrafování.

  3. Najděte seznam šrafování, který si přejete načíst, a klepněte na Otevřít. Soubor seznamu šrafování má formát [jméno_souboru].soh.

Pro uložení seznamu šrafování klepněte na ikonu Uložit seznam šrafování, zadejte jméno souboru a klepněte na Uložit.

Formát - Oblast

Načtení stylů čar a šipek

Podpořte nás!