Úvodní obrazovka

Vítá vás LibreOffice. Děkujeme, že používáte nápovědu LibreOffice. Kdykoliv budete potřebovat radu, stiskněte F1.

Úvodní obrazovka se zobrazí, když není v LibreOffice otevřen žádný dokument. Je rozdělena na dva panely. Klepnutím na tlačítko v levém panelu otevřete nový dokument nebo souborový dialog.

Otevírání stávajících souborů

Tlačítko Otevřít soubor zobrazí dialog otevření souboru.

Tlačítko Vzdálený soubor zobrazí dialogové okno Vzdálené soubory, pomocí kterého můžete otevřít soubory uložené na vzdálených serverech.

Tlačítko Poslední dokumenty zobrazí v pravé části okna náhledy naposledy otevřených dokumentů. Přejedete-li přes náhled myší, dokument se zvýrazní, zobrazí se tip s umístěním dokumentu a vpravo nahoře ikona, kterou můžete náhled smazat z panelu a ze seznamu posledních souborů. Klepnutím na náhled dokument otevřete.

Položku ze seznamu Poslední dokumenty můžete odstranit klepnutím na tlačítko v pravém horním rohu u ikony nebo náhledu. Samotný dokument se přitom nesmaže. Chcete-li odstranit ze seznamu Poslední dokumenty všechny položky, stiskněte tlačítko rozbalovacího seznamu Poslední dokumenty a zvolte Vymazat poslední dokumenty.

Práce se šablonami

Klepnutím na tlačítko Šablony zobrazíte v pravé části okna šablony pro všechny aplikace.

Klepnutím na šipku dolů na tlačítku Šablony otevřete nabídku, v níž můžete vybrat filtr, pomocí kterého zobrazíte šablony podle aplikace, nebo můžete otevřít dialogové okno Správce šablon.

Klepnutím pravým tlačítkem na šablonu v pravé části otevřete nabídku, v níž můžete šablonu buď otevřít, abyste z ní vytvořili nový dokument, nebo ji upravit.

Vytvořit:

Všechna tlačítka dokumentů otevírají nový dokument daného typu.

Tlačítkem Rozšíření otevřete webovou stránku https://extensions.libreoffice.org/, z níž můžete stáhnout šablony a další doplňky pro LibreOffice.

note

U zašifrovaných souborů se nezobrazí obrázek s náhledem jejich obsahu.


Podpořte nás!