Úvodní obrazovka

Vítá vás LibreOffice. Děkujeme, že používáte nápovědu LibreOffice. Kdykoliv budete potřebovat radu, stiskněte F1.

Úvodní obrazovka se zobrazí, když není v LibreOffice otevřen žádný dokument. Je rozdělena na dva panely. Klepnutím na tlačítko v levém panelu otevřete nový dokument nebo souborový dialog.

Otevírání stávajících souborů

Tlačítko Otevřít soubor zobrazí dialog otevření souboru.

Tlačítko Vzdálený soubor zobrazí dialogové okno Vzdálené soubory, pomocí kterého můžete otevřít soubory uložené na vzdálených serverech.

Tlačítko Poslední soubory zobrazí náhledy naposledy otevřených dokumentů. Přejedete-li přes náhled myší, dokument se zvýrazní, zobrazí se tip s umístěním dokumentu a vpravo nahoře ikona, kterou můžete náhled smazat z panelu a ze seznamu posledních souborů. Klepnutím na náhled dokument otevřete.

Ikona tipu

Dlouhým klepnutím na tlačítko Poslední soubory otevřete nabídku, v níž můžete seznam naposledy otevřených dokumentů vymazat.


Klepnutím na tlačítko Šablony zobrazíte v pravé části okna všechny stávající šablony.

Ikona tipu

Dlouhým klepnutím na tlačítko Šablony otevřete nabídku, v níž můžete stávající šablony filtrovat podle typu dokumentu nebo otevřít dialogového okno Šablony.


Ikona tipu

Klepnutím pravým tlačítkem na šablonu v pravé části otevřete nabídku, v níž můžete šablonu buď otevřít, abyste z ní vytvořili nový dokument, nebo ji upravit.


Vytvořit:

Všechna tlačítka dokumentů otevírají nový dokument daného typu.

Tlačítkem Rozšíření otevřete webovou stránku https://extensions.libreoffice.org/, z níž můžete stáhnout šablony a další doplňky pro LibreOffice.

Ikona upozornění

Obrázek s náhledem se nezobrazí pro všechny typy souborů. U nepodporovaných se místo něj zobrazí velká ikona, která se v systému pro daný typ souboru používá.


Podpořte nás!